У Маріуполі окупанти знищили 4 бібліотеки та 180 тисяч книжок

Джерело: Маріупольська міська рада

До початку повномасштабного вторгнення бібліотечний фонд Маріуполя нараховував 360 тисяч книжок. Згідно з попередньою інформацією, 50% цих видань знищено під час обстрілів або ж окупанти визнали їх “екстремістськими” і ліквідували.

Чотири будівлі бібліотек, а саме ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя, або повністю зруйновано, або ж мають серйозні пошкодження. 

Фото: Маріупольська міська рада

Ті бібліотеки, що залишилися цілими, окупанти перейменували та завезли до них літературу з Росії. 

Наприклад, бібліотека ім. Івана Франка стала бібліотекою Пушкіна, Олеся Гончара – бібліотекою Чехова, а історична бібліотека Михайла Грушевського тепер називається ім. Карамзіна.

Фото: Маріупольська міська рада

На даний момент бібліотека ім. Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор активно займається створенням нових книжкових фондів. Наразі вже зібрано 2300 назв книг завдяки благодійним фондам, організаціям та волонтерам. Ці книги зберігатимуться у Дніпровській бібліотеці до звільнення Маріуполя.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.