У Маріуполі окупанти знищили 4 бібліотеки та 180 тисяч книжок
Джерело: Маріупольська міська рада
До початку повномасштабного вторгнення бібліотечний фонд Маріуполя нараховував 360 тисяч книжок. Згідно з попередньою інформацією, 50% цих видань знищено під час обстрілів або ж окупанти визнали їх “екстремістськими” і ліквідували.
Чотири будівлі бібліотек, а саме ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя, або повністю зруйновано, або ж мають серйозні пошкодження.

Фото: Маріупольська міська рада
Ті бібліотеки, що залишилися цілими, окупанти перейменували та завезли до них літературу з Росії.
Наприклад, бібліотека ім. Івана Франка стала бібліотекою Пушкіна, Олеся Гончара – бібліотекою Чехова, а історична бібліотека Михайла Грушевського тепер називається ім. Карамзіна.

Фото: Маріупольська міська рада
На даний момент бібліотека ім. Короленка працює в евакуації в Дніпрі. Директорка бібліотеки Вікторія Лісогор активно займається створенням нових книжкових фондів. Наразі вже зібрано 2300 назв книг завдяки благодійним фондам, організаціям та волонтерам. Ці книги зберігатимуться у Дніпровській бібліотеці до звільнення Маріуполя.
- У День Незалежності на телеканалі “СТБ” показали фільм “Юрик” – військову драму про хлопчика з Маріуполя, який втікав з міста, де після повномасштабного вторгнення росіян точились жорсткі бої. Однак більшість глядачів фільм розкритикували, зауваживши, що він суттєво відрізняється від реальності. Після критики продюсерка “Юрика” Тетяна Куц фактично звинуватила маріупольців у повномасштабній війні.
- Російські окупанти планують у тимчасово захоплений Маріуполь заселити 300 тисяч громадян РФ. Це входить у так званий “план розвитку”.
- Група маріупольського спротиву “Ї” провела чергову успішну диверсію в тимчасово окупованому місті, отруївши російських загарбників, коли вони святкували день ВМФ РФ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.