У Міноборони заявили про зловживання на 123 млн грн щодо виплат за участь у бойових діях

Джерело: Міністерство оборони України

За результатами вибіркової перевірки Міністерство оборони виявило зловживань на 123 млн грн під час виплат військовим, які не брали участі в бойових діях і не виконували бойових завдань.

“Служба внутрішнього аудиту Міноборони вибірково перевірила приблизно 40 військових частин та встановила, що більш як 123 млн грн додаткової винагороди виплатили людям, які не брали участі у бойових діях та не виконували жодних бойових завдань”, — заявили в міністерстві.

Командири деяких військових частин надто вільно тлумачили терміни, як “бойові дії” та “бойове (спеціальне) завдання”. Тобто вони виплачували додаткову винагороду на власний розсуд.

Одним з прикладів навели, що військовим понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області вже за кілька місяців після відступу росіян, виплатили щомісячну доплату в 100 тисяч. Протягом вересня-грудня 2022 року сума виплат становила 6,5 млн грн. Утім станом на той момент Київщина не належала до переліку районів ведення бойових дій.

У Міноборони запропонували “чітко й однозначно визначити терміни “участь у бойових діях” та “бойове (спеціальне) завдання”. Оскільки через розмитість понять можуть виплачувати 30 тисяч гривень премії тим, хто не виконує жодних бойових завдань (наприклад бухгалтерам, відділу кадрів тощо), зокрема й за межами зони бойових дій.

“Водночас важливо враховувати право на додаткові виплати для всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад у складі груп ППО)”, — заявили у повідомленні.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.