У МОУ оприлюднили результати аудиту щодо тендеру з ціною у 351 грн за одну обкладинку папки

Джерело: Міноборони
Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони України перевірила дії посадових осіб щодо тендеру з ціною у 351 гривню за одну обкладинку папки особової справи.
Перевірка встановила, що за чотири місяці до тендеру Кадровий центр ЗСУ запропонував внести зміни до технічної специфікації обкладинок, завдяки яким у заявці Командування Сил логістики встановили ціну – 351 гривню за штуку.
Після оголошення старту торгів від виробників за першим лотом надійшла лише одна цінова пропозиція, яка дорівнювала очікуваній вартості. Пропозицію надіслав виробник ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”.
Після цього МОУ з’ясувало, що на ринку є дешевші пропозиції – приміром, схожі зразки папок за ціною від 140 до 325 гривень. Аудитори закупили у ФОПа зразок такого товару за ціною 120 гривень – це акційна ціна від основної 140 гривень (при цьому невідомо, чи може цей продавець задовольнити потребу щодо кількості тендеру, який включає 4 лоти загальною кількістю 58 тисяч одиниць).
Перевірка також встановила, що зміни, запропоновані Кадровим центром ЗСУ щодо технічних параметрів обкладинок, надані без обґрунтування.
Відповідальні особи Департаменту ресурсного забезпечення МОУ не підписали договір щодо цього тендеру.
З огляду на зазначене, Служба внутрішнього аудиту Міноборони запропонувала Кадровому центру ЗСУ внести зміни, які дозволять зменшити вартість товару та збільшити кількість учасників аукціону.
“Основні зусилля внутрішнього аудиту Міноборони спрямовані на запобігання та попередження порушень та неефективних витрат державних ресурсів. Під час встановлення фактів вже вчинених порушень ми передаємо цю інформацію прокуратурі. Це проста логіка, якої ми дотримуємось, щоб вичистити систему від корупції. Ми хочемо показати, що закони однакові для всіх”, – прокоментував результати перевірки заступник міністра оборони Юрій Джигир.
Всебічна перевірка триває. Остаточні результати будуть опубліковані після її завершення.
Також Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони України продовжує моніторинг та дослідження ризикованих операцій. Наразі матеріали внутрішніх аудитів долучено до 25 кримінальних проваджень.
- Міноборони замовило 7 тисяч обкладинок за 20 млн 376 тисяч 954 гривні. Грубо кажучи, одна обкладинка могла коштувати близько 2,9 тисячі гривень, але в результаті сума дійшла до близько 300 гривень за штуку.
- Після розслідування журналіста Юрія Ніколова про те, що в Міноборони гуртові ціни на деякі продукти було завищено у 2−3 рази порівняно з роздрібними цінами, а зокрема яйця по 17 грн за штуку, ціни зменшено.
- Міністерство оборони України співпрацює з ЄС щодо моніторингу обліку зброї та військового майна, отриманого від країн Євросоюзу.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.