У МЗС закликали ЄС заборонити імпорт російського LNG-газу
Джерело: Андрій Сибіга/Х
Глава МЗС Андрій Сибіга зреагував на публікацію Financial Times стосовно того, що протягом 2024 року країни Євросоюзу імпортували рекордний обсяг російського LNG-газу.
Це неприпустимо. Імпорт російського LNG-газу до ЄС має бути заборонений в рамках подальших санкцій і замінений поставками зі США та інших партнерів. На ринку достатньо скрапленого природного газу, щоб не фінансувати злочинний російський режим разом із його агресією, воєнними злочинами та гібридними атаками, — наголосив міністр.
Раніше Росія заявила про готовність продовжувати постачання газу до Європи кількома маршрутами, зокрема через Україну, навіть після завершення контракту на транзит газу через українську територію, термін якого закінчується цього року.
Додамо, Європейський Союз цієї зими витрачає свої газові сховища з рекордною швидкістю, що викликано холодною погодою та зниженням імпорту скрапленого природного газу (СПГ). За даними Gas Infrastructure Europe, з кінця вересня до середини грудня запаси газу скоротилися на 19%. У попередні два роки цей показник був значно меншим через теплу погоду та високі ціни, які знижували промисловий попит.
Експерти зазначають, що Європа цього сезону набагато більше покладається на свої підземні сховища, щоб компенсувати нестачу імпорту СПГ і задовольнити зростання попиту. Одночасно Європа стикається з конкуренцією на ринку СПГ з боку азійських країн, які залучають постачальників нижчими цінами.
Рівень заповнення європейських сховищ газу нині становить 75%, що перевищує середній показник за останнє десятиліття. Однак цей показник значно нижчий, ніж торішній рівень у 90% на середину грудня. Востаннє такі темпи спустошення спостерігалися у 2021 році, коли Росія скоротила постачання трубопроводами напередодні повномасштабного вторгнення в Україну.
- Обвальне падіння експорту газу з РФ та необхідність фінансування військового бюджету Кремля штовхають російську компанію “Газпром” на край фінансової катастрофи.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.