У НАБУ повідомили про завершення слідства по справі Голови Верховного Суду

Джерело: пресслужба НАБУ

3 жовтня правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього Голови Верховного Суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. Вже 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.

Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного Суду. Він передав адвокату 2,7 млн дол. Тож у квітні 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій, правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн дол.

Наразі матеріали справи відкриють для ознайомлення стороні захисту.

Довідка. 15 травня НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному Суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному Суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного Суду України достроково припинив повноваження голови Верховного Суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.

Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.

Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.

Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.