У Нідерландах українські переселенці сплачуватимуть особисті внески

Джерело: NOS

Українці, які через вторгнення Росії виїхали до Нідерландів, незабаром матимуть сплачувати особистий внесок у розмірі близько 350 євро.

Українським біженцям, які працюють, незабаром доведеться сплачувати майже 350 євро особистих внесків. Це становить близько 105 євро за воду, газ та електрику та близько 242 євро внеску для людей, які отримують харчування за місцем проживання, – мовиться у повідомленні.

Державний секретар Нідерландів Ерік ван дер Бург написав Палаті представників, що він обирає “просту і зрозумілу модель” щодо сплати послуг, оскільки правила повинні застосовуватися якомога однаковіше.

Підґрунтям цих пропозицій є те, що загалом вважається доцільним, щоб українські біженці, які тут працюють, не отримували надто багато фінансової підтримки.

Також під час дебатів минулого тижня обговорювалося питання про те, чи мають українці платити за оренду житла. Наразі держсекретар хоче перевірити, чи можна стягувати плату за оренду “гнучкого” житла і потім почати це тестувати.

Водночас зазначається, що українці не будуть зобов’язані страхуватися через закон про медичне страхування.

Раніше нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.

Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Ми не можемо прийняти всіх, — пояснила депутатка BBB Мона Кейзер під час дебатів щодо урядового бюджету для роботи з біженцями. Минуло майже два роки, як Росія вдерлася в Україну, а Нідерланди прийняли десятки тисяч українців. — Захід країни здається мені відносно стабільним. Невже українці могли там безпечно розміститися?

Нардепка також поцікавилася, якою буде позиція тимчасового уряду, якщо Київ звернеться з проханням повернути своїх громадян, які можуть бути призвані до війська. За її словами, можливо, сотні тисяч осіб, які повинні проходити військову службу, втекли за кордон, а деякі можуть перебувати також у Нідерландах.

Кейзер також запропонувала громадянам України, які знайшли роботу в Нідерландах, сплачувати оренду житла та медичне обслуговування, хоча багато з них уже це роблять.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.