У Нідерландах українські переселенці сплачуватимуть особисті внески
Джерело: NOS
Українці, які через вторгнення Росії виїхали до Нідерландів, незабаром матимуть сплачувати особистий внесок у розмірі близько 350 євро.
Українським біженцям, які працюють, незабаром доведеться сплачувати майже 350 євро особистих внесків. Це становить близько 105 євро за воду, газ та електрику та близько 242 євро внеску для людей, які отримують харчування за місцем проживання, – мовиться у повідомленні.
Державний секретар Нідерландів Ерік ван дер Бург написав Палаті представників, що він обирає “просту і зрозумілу модель” щодо сплати послуг, оскільки правила повинні застосовуватися якомога однаковіше.
Підґрунтям цих пропозицій є те, що загалом вважається доцільним, щоб українські біженці, які тут працюють, не отримували надто багато фінансової підтримки.
Також під час дебатів минулого тижня обговорювалося питання про те, чи мають українці платити за оренду житла. Наразі держсекретар хоче перевірити, чи можна стягувати плату за оренду “гнучкого” житла і потім почати це тестувати.
Водночас зазначається, що українці не будуть зобов’язані страхуватися через закон про медичне страхування.
Раніше нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.
Таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.
Ми не можемо прийняти всіх, — пояснила депутатка BBB Мона Кейзер під час дебатів щодо урядового бюджету для роботи з біженцями. Минуло майже два роки, як Росія вдерлася в Україну, а Нідерланди прийняли десятки тисяч українців. — Захід країни здається мені відносно стабільним. Невже українці могли там безпечно розміститися?
Нардепка також поцікавилася, якою буде позиція тимчасового уряду, якщо Київ звернеться з проханням повернути своїх громадян, які можуть бути призвані до війська. За її словами, можливо, сотні тисяч осіб, які повинні проходити військову службу, втекли за кордон, а деякі можуть перебувати також у Нідерландах.
Кейзер також запропонувала громадянам України, які знайшли роботу в Нідерландах, сплачувати оренду житла та медичне обслуговування, хоча багато з них уже це роблять.
Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.
- Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна закликав готуватися до того, що до країни може прибути нова хвиля переселенців з України.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
- Уряд Польщі зможе підтримувати вимушених переселенців з України до вересня 2024 року, продовживши дію закону з березня ще на шість місяців. Після закінчення цього терміну правила зміняться.
- Влада 14 із 16 федеральних земель Німеччини домовилася про створення єдиної платіжної картки для біженців, що передбачатиме низку обмежень. Ще дві землі – Баварія та Мекленбург-Передня Померанія – запровадять власну аналогічну систему.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.