У Німеччині запропонували звести нові укриття та встановити додаткові сирени

Джерело: Spiegel

У Німеччині Асоціація міст і муніципалітетів закликала ухвалити федеральний проєкт ремонту бункерів вартістю мільярди доларів для захисту населення від можливої ​​війни.

Так, Асоціація міст і муніципалітетів закликає прийняти мільярдний федеральний пакет.

Безпека більше не може сприйматися як належне, — заявив керуючий директор Андре Бергеггер. — Тепер справа не тільки в тому, щоб зробити Бундесвер здатним захищатися. Загалом мовиться про захист населення від небезпек, пов’язаних із війною.

Зокрема, Бергеггер закликав створити більше бункерів у Німеччині. З 2000 державних укриттів часів холодної війни залишилося лише 600, які можуть вмістити близько 500 000 осіб. Тож він закликав терміново повернути в експлуатацію бункери, що не використовуються.

Крім того, потрібно було б побудувати нові сучасні укриття та встановити додаткові сирени. Більше не може існувати муніципалітет без сирен, — додав Бергеггер.

Він зауважив, що тривалий час Німеччина почувалася у безпеці, що зробило населення трохи необережним. За його словами, зміцнення стійкості є спільним завданням федерального уряду, уряду штату та місцевого самоврядування. І зазначив, що потрібно щонайменше один мільярд євро в кожний з наступних десяти років, щоб захистити цивільне населення.

Планується, що кошти надходитимуть з федерального бюджету.

Раніше стало відомо, що міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Він доручив “до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, яка робить масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.

Пісторіус планує представити власну пропозицію щодо моделі призову до федеральних виборів. Зокрема він розглядає впровадження шведської моделі призову.

Обов’язкову військову службу скасували у Німеччині у 2011 році. Пісторіус пояснив, що це призводить до гострої нестачі кадрів для Бундесверу. Нині у Німеччині служба в армії повністю добровільна. Також жінки у країні завжди були звільнені від військового обов’язку ще за Основним законом 1949 року.

Генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр заявив, що багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення. Він вказав, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.