У новій резолюції Європарламент вимагає посилення санкцій проти Росії

Джерело: пресслужба Європейського парламенту

У новій резолюції депутати Європарламенту вимагають більшого нагляду і кращих зусиль щодо обмеження здатності Москви обходити обмежувальні заходи ЄС.

У резолюції, ухваленій 9 листопада, Європарламент висловлює тривогу через існуючі лазівки в режимі санкцій ЄС проти Росії. Наголошуючи на безпрецедентному характері обмежувальних заходів ЄС, депутати стурбовані відсутністю належного виконання та спробами підірвати зусилля, спрямовані на стратегічне послаблення російської економічної та промислової бази, що підтримують здатність країни вести війну.

У резолюції, яка вказує на здатність Росії обходити такі заходи, як граничні ціни на нафту, у ній також зазначається, що ЄС імпортує нафтопродукти, вироблені з російської сировини, з таких країн, як Індія, що створила чорновий шлях для кремлівської нафти в ЄС.

Депутати Європарламенту також акцентують, що важливі західні компоненти все ще потрапляють до РФ через такі країни, як Китай, Туреччина, ОАЕ, Казахстан, Киргизстан і Сербія.

Європарламентарі висловлюють глибоку стурбованість у зв’язку з продовженням торгівлі підсанкційними військовими товарами між державами-членами ЄС і Москвою, а також повідомленнями про те, що такі країни, як Азербайджан експортують російський газ в ЄС.

У тексті також наголошують, що Європейський Союз все ще залишається одним із найбільших клієнтів Росії щодо викопного палива.

Читайте також: Попри санкції, ЄС продовжує імпорт «важливих» металів із Росії на мільярди євро

Депутати закликали ЄС посилити та централізувати нагляд на рівні ЄС за впровадженням санкцій і розробити механізм запобігання обходу та моніторингу. Також закликали ЄС посилити координацію щодо виконання існуючих санкцій стосовно експорту російської нафти, належно закрити ринок ЄС для викопного палива російського походження та накласти санкції на всі великі російські нафтові компанії.

У резолюції мовиться, що ЄС повинен співпрацювати з G7, аби суттєво знизити граничну ціну на російську нафту та нафтопродукти, накласти повну заборону на імпорт російського зрідженого газу та нафтопродуктів з інших країн.

Окрім того, євродепутати вимагають, щоб Європейська комісія та країни-члени ЄС розширили санкції, включивши повну заборону на продаж і ограновування алмазів російського походження або реекспортованих Росією в ЄС.

Також ЄС має вивчити правові шляхи конфіскації заморожених російських активів і їх використання для відновлення України.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.