У ПАРЄ назвали російські НПЗ легітимною ціллю ЗСУ
Джерело: Олексій Гончаренко/Telegram
15 квітня український політичний та громадський діяч, народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”, член української делегації у ПАРЄ, президент Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб повідомив, що Юрком ПАРЄ назвав російську нафтову індустрію легітимною ціллю для ЗСУ.
Нещодавно у Financial Times заявили, що Сполучені Штати закликали Україну припинити атаки по російських нафтопереробних заводах (НПЗ). Причина – загроза зростання світових цін на нафту та ймовірність атак РФ у відповідь.
Як повідомили видання одразу три джерела, з таким проханням Вашингтон неодноразово звертався до високопосадовців Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР). Одне з джерел зауважило, що Білий дім розчаровується через українські атаки на нафтову потужність Росії.
Згодом у Білому домі відреагували на статтю видання Financial Times. Так, відповідаючи на питання журналістів з проханням прокоментувати статтю, Кірбі заявив, що не коментуватиме конкретні речі, про які пише преса.
Єдине, що я хотів би сказати, це те, що я говорив раніше: Ми не заохочуємо і не дозволяємо українським військовим завдавати ударів по території Росії, – заявив він.
На питання про те, чи занепокоєні Сполучені Штати атаками на російські НПЗ, Кірбі відповів так само.
Своєю чергою, у Пентагоні заявили, що не допомагають Україні завдавати ударів по російських нафтопереробних заводах.
Таку відповідь журналістам під час брифінгу надав речник Пентагону Патрік Райдер. Він наголосив, що вся допомога США призначена для захисту України.
Допомога, яку ми надаємо Україні, призначена для того, щоб вона могла захистити та повернути свою суверенну територію. Ми не надаємо жодної допомоги для використання поза цими межами, – сказав він.
Райдер додав, що питання про атаки на НПЗ Росії потрібно ставити українським посадовцям.
Речника також запитали, чи спілкувались американські посадовці з українськими щодо цих атак, на що Райдер відповів, що США та Україна “спілкуються на різні теми”.
Україна активізувала атаки безпілотниками на російські НПЗ. Одна з причин атак – незадоволення України тим, що Захід не докладає всіх зусиль, аби мінімізувати доходи РФ від енергоресурсів. Колишня аналітикиня ЦРУ Геліма Крофт зауважила, що Україна може вразити більшу частину інфраструктури експорту нафти в західній Росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту країни.
Ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.
Читайте також: Reuters: В РФ не змогли перезапустити дві третини НПЗ, постраждалих від атаки дронів
Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.
РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі. Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.
- За даними ЗМІ, уночі 12 березня Україна атакувала РФ за допомогою БпЛА, завдавши вагомої шкоди великому нафтопереробному заводу Росії.
- У ніч на 17 березня на одному із заводів у місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї РФ виникла пожежа внаслідок атаки дронів.
- Уночі 16 березня у Росії вчергове було атаковано нафтопереробні заводи.
- Під ранок 13 березня у Рязанській області РФ було атаковано місцевий нафтопереробний завод.
- Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.
- Україна виготовляє безпілотники зі штучним інтелектом, якими успішно атакує російську енергетичну промисловість.
3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали в штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.
На початку широкомасштабного вторгнення війська територіальної оборони відіграли ключову роль у захисті держави, фактично ставши…
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у середу, 4 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Патріарх Російської православної церкви (РПЦ) Кирило назвав Україну “братньою” для РФ країною і заявив, що українці – “мій народ”.
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11411 про позбавлення пільг для осіб, позбавлених звання Героя України.