У ПАРЄ закликали передати заморожені активи РФ для відновлення України

Джерело: пресслужба ПАРЄ

Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”, мовиться у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань.

У проєкті резолюції, заснованому на доповіді Лулзіма Баші, комітет зазначив, що РФ, як держава-агресорка, повинна надати “повну компенсацію за шкоду, завдану її міжнародно-протиправними діями, включаючи руйнування інфраструктури, загибель людей, економічні труднощі та інші негативні наслідки”.

Приблизно 300 мільярдів доларів заморожених російських активів тепер мають передати в розпорядження для відновлення України. Станом на червень 2023 року задокументовані збитки, завдані агресією Росії інфраструктурі та економіці України, оцінюються в 416 мільярдів доларів, зазначили парламентарі.

Комітет рекомендував створити “міжнародний компенсаційний механізм” під егідою Ради Європи, що включає міжнародний трастовий фонд, до якого мають передати російські активи, якими володіють країни-члени та не члени Ради Європи. Також рекомендували створити “неупереджену та ефективну” міжнародну претензійну комісію, що діятиме згідно з визнаними судовими нормами, для розгляду позовів України та інших суб’єктів, які постраждали від агресії.

Окрім цього, Комітет закликав країни-члени Ради Європи та країни, що не є членами Ради Європи, які володіють російськими активами, “активно співпрацювати” у передачі цих активів такому механізму – за підтримки ЄС, США та G7.

Зауважимо, 22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі, повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих із заморожених російських активів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.