У ПАРЄ закликали передати заморожені активи РФ для відновлення України

Джерело: пресслужба ПАРЄ

Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”, мовиться у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань.

У проєкті резолюції, заснованому на доповіді Лулзіма Баші, комітет зазначив, що РФ, як держава-агресорка, повинна надати “повну компенсацію за шкоду, завдану її міжнародно-протиправними діями, включаючи руйнування інфраструктури, загибель людей, економічні труднощі та інші негативні наслідки”.

Приблизно 300 мільярдів доларів заморожених російських активів тепер мають передати в розпорядження для відновлення України. Станом на червень 2023 року задокументовані збитки, завдані агресією Росії інфраструктурі та економіці України, оцінюються в 416 мільярдів доларів, зазначили парламентарі.

Комітет рекомендував створити “міжнародний компенсаційний механізм” під егідою Ради Європи, що включає міжнародний трастовий фонд, до якого мають передати російські активи, якими володіють країни-члени та не члени Ради Європи. Також рекомендували створити “неупереджену та ефективну” міжнародну претензійну комісію, що діятиме згідно з визнаними судовими нормами, для розгляду позовів України та інших суб’єктів, які постраждали від агресії.

Окрім цього, Комітет закликав країни-члени Ради Європи та країни, що не є членами Ради Європи, які володіють російськими активами, “активно співпрацювати” у передачі цих активів такому механізму – за підтримки ЄС, США та G7.

Зауважимо, 22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі, повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих із заморожених російських активів.

21 листопада Велика Британія спільно з Європейським Союзом попередили про ескалацію та вихід війни РФ проти України на інший рівень, коментуючи ймовірне використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети “Рубіж”.

Розвідувальні служби Великої Британії вивчають інформацію, що Росія могла застосувати міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) під час атаки на Дніпро. Цю інформацію надали українські військові, проте її ще не підтверджено.

21 листопада Україна відзначає як День Гідности та Свободи, згадуючи дві доленосні події. Цього дня розбіжністю у 9 років розпочалися Помаранчева революція та Революція Гідности. 

У бюджет заклали 190 млн гривень на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців.

Лінія фронту в Україні “менш стабільна, ніж будь-коли з перших днів повномасштабного вторгнення”, заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.