У Пентагоні підтвердили надходження касетних боєприпасів в Україну

Джерело: CNN

Постачені зі США касетні боєприпаси вже доставлені в Україну, 13 липня підтвердив військовий посадовець.

Наразі в Україні є касетні боєприпаси, — заявив начальник оперативного управління Об’єднаного штабу генерал-лейтенант Дуглас Сімс.

Раніше Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський зазначив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.

Український генерал підтвердив CNN, що Україна отримала касетні боєприпаси від США після того, як минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв “важке рішення” схвалити їх передачу Україні. За словами Тарнавського, рішення про “ділянки території, де може бути застосовано касетні боєприпаси, буде приймати вище керівництво”, зауваживши, що “це дуже потужна зброя”.

Попри те, що офіційні особи США та України заявляють, що касетні боєприпаси можуть змінити правила на полі бою, допомагаючи прорвати оборону Росії в українському контрнаступі, ця зброя також викликає суперечки.

Понад 100 країн, зокрема основних союзників США, заборонили касетні боєприпаси через їх потенційну загрозу для цивільного населення.

Сімс зазначив, що Україна “не зацікавлена ​​у використанні касетних боєприпасів десь поблизу цивільного населення, на відміну від росіян”.

Росіяни застосували цю зброю проти населення у цивільних громадах, що є значною відмінністю від того, що збираються робити українці, — пояснив американський генерал. — Українці мають намір застосовувати касетні боєприпаси при тактиці проти росіян, а не проти цивільного населення.

Довідка. Касетний боєприпас – це особливий вид бомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.