У першій половині цього року мають розпочатися переговори про вступ України до ЄС – Шмигаль
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 22 березня заявив, що у першій половині 2024 року мають розпочатися переговори про вступ України до ЄС.
“У першій половині цього року маємо розпочати фактичні переговори про наш вступ. Переговорна рамка є. Очікуємо на затвердження найближчим часом. Переговори будуть відбуватися одночасно з секторальною інтеграцією. Ключове для нас зараз — це продовження “економічного безвізу”, тобто безмитної торгівлі з ЄС. Маємо попереднє погодження. Продовжуємо відстоювати інтереси України та наших виробників”, — підкреслив очільник уряду.
Як зауважив Денис Шмигаль, Європа зараз усвідомлює загрозу від російських варварів як ніколи. Це Україна конвертує в допомогу: зброя, фінанси, російські активи, санкції, євроінтеграція.
“Багато тем і нюансів, але швидко рухаємося за всіма напрямками. Бо так треба для стійкості, перемоги та відновлення України. Вдячні Європейському Союзу, європейським лідерам та народам Європи за солідарність та підтримку”, — підсумував прем’єр-міністр.
Зазначимо, що нещодавно Європейська комісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Європейського Союзу.
“Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу! Відповідні пропозиції представлено Раді ЄС. Ми стали ще на крок ближчими до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі”, – сказав Денис Шмигаль.
Він також зазначив, що цей крок – свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС.
“Пріоритет нашого уряду – зробити так, аби це сталося якнайшвидше”, – наголосив прем’єр-міністр.
Додамо, що 11 березня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.
Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.
“12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення, чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили”, – пояснила міністерка.
Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, – погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, ухваленого раніше.
Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.
Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.
- 9 лютого Кабінет міністрів України затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.
- 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
- Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.