У Польщі прокуратура почала масштабне розслідування махінацій з українським зерном
Джерело: Rzeczpospolita
Польська прокуратура розпочала масштабне розслідування у справі про шахрайство з українським зерном. За даними слідства, 75 компаній завозили до Польщі тисячі тонн зерна, приховуючи його справжнє походження та призначення.
Підозри вже висунули сімнадцятьом особам. Речниця прокуратури Дорота Соколовська-Мах повідомила, наразі провадження охоплюють 75 компаній з усієї Польщі, котрі імпортували українське технічне зерно у 2022–2023 роках. Хто є підозрюваними та які компанії вони представляють, прокуратура не повідомляє. Об’єктом розслідування є компанії, зареєстровані в Польщі.
Більшість підозрюваних – це громадяни Польщі, однак, також є кілька громадян України та громадянин Естонії.
Згідно з даними слідства, компанії завозили технічне зерно, однак, продавали його для виробництва борошна.
Після початку повномасштабної війни скасування мит на імпорт сільськогосподарської продукції з України призвело до неконтрольованого імпорту дешевого зерна та ріпаку до Польщі. Прямо на кордоні зерно купували посередники і продавали в країні як польське.
Раніше у міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.
У повідомленні відомства зауважили: антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контроль над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.
Зауважимо, раніше речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський засудив пропутінські плакати на протестах польських фермерів.
- Під час пресконференції у Варшаві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна та Польща не виключають повного закриття кордону для торгівлі товарами, проте це рішення буде тимчасовим.
- На знак протесту до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну демонстранти викинули дві тонни гною біля будинку посла Росії в Польщі.
Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.
24 лютого у Києві президенти Фінляндії, Латвії, Литви та України, а також прем’єр-міністри Данії, Естонії, Ісландії, Норвегії та Швеції зробили спільну заяву у треті роковини повномасштабної агресії Росії проти України.
24 лютого у Франції та Німеччині Ейфелеву вежу та Бранденбурзькі ворота підсвітили синьо-жовтими кольорами на знак солідарності з Україною.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що заступником директора Федерального бюро розслідувань стане Даніель Бонґіно — колишній агент Секретної служби, офіцер поліції Нью-Йорка та консервативний ведучий.