У Польщі створять підрозділ спецпризначенців для захисту критичної інфраструктури

Джерело: пресслужба Міноборони Польщі

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про формування нової групи спецпризначенців у підрозділі Formoza для охорони енергетичної інфраструктури.

Блащак пояснив, що створення нової групи зокрема є відповіддю на сучасні загрози, пов’язані з функціонуванням найважливіших об’єктів польської інфраструктури — газового порту в Свіноуйсьце та газопроводу Baltic Pipe.

Польський міністр уточнив, що “загрози, що випливають з агресивної політики Росії.

Ми повинні враховувати можливість різних провокацій, — наголосив він і закликав поляків активніше вступати до лав армії, зокрема й до військ спецпризначення.

Підрозділ із захисту критичної інфраструктури дислокуватиметься у Західнопоморському воєводстві. Група стане третім відокремленим підрозділом спецназу Збройних сил Польщі, два інші базуються в Поморському воєводстві.

Formoza – це добре підготовлені військові, з досвідом, які брали участь у різноманітних місіях, тренуваннях по всьому світу. Бійці “практикуються в оперативній взаємодії” з сухопутними військами та військово-морським флотом. Наразі вони відпрацьовують маневри з підрозділом, дислокованим у Дарлово та оснащеним вертольотами AW101.

Польська армія посилює свою боєздатність зокрема шляхом постачання сучасної зброї та військової техніки. Нещодавно польські війська отримали два корейські літаки FA-50. Також США схвалили продаж Варшаві гелікоптери Apache на $12 млрд.

Малиновський районний суд Одеси прийняв рішення, що покаранням для обвинуваченого у шахрайстві стане не лише рік пробаційного нагляду, а й обов’язкове читання художньої літератури. 

27 грудня у роботі чат-боту ChatGPT стався глобальний збій по усьому світу. В OpenAI підтвердили, що ChatGPT та сервіс для ШІ-генерації відео Sora працюють “з великою кількістю помилок”.

Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.

Росія продовжує імпортувати іноземні літаки, порушуючи санкції США та ЄС. З початку 2024 року до країни ввезли щонайменше 28 повітряних суден, включно з пасажирськими Bombardier, Airbus і Boeing.