У Раді заявили про «певні зрушення» у питанні конфіскації заморожених активів РФ

Джерело: Єгор Чернєв

Народний депутат, заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв заявив, що основна проблема з конфіскацією заморожених російських активів полягає в тому, що нині немає юридичних механізмів, щоб без втрати репутації країни, які зараз є держателями цих активів, розв’язати питання.

Інакше ніхто не зможе гарантувати, що суверенні активи інших держав будуть збережені.

РФ порушує міжнародні правила та конвенції, тому це дає підстави нашим партнерам діяти нестандартними методами, які поки не вписані в міжнародне право. Тож політик висловив сподівання, що зрештою юридичний механізм конфіскації активів все ж таки знайдуть.

Над цим працює велика кількість наших партнерів, а також команда з боку України, – запевнив Чернєв.

Водночас він додав, що питання про отримання Україною відсотків від заморожених російських активів також зрушилося з мертвої точки.

Як сказав глава польського уряду Дональд Туск, у разі ухвалення ЄС відповідного рішення Україна може щороку отримувати до 15 мільярдів євро відсотків, нарахованих від заморожених активів РФ. Добре, що зараз, практично вже на початку третього року повномасштабної війни, ми маємо певні просування в цьому напрямку. Сподіваюся, що цього року ми хоча б частину цих грошей отримаємо, – зауважив нардеп.

Основними держателями заморожених активів у Європі є Бельгія та Люксембург, і саме ці держави мають ухвалювати рішення. З іншого боку, ЄС може напрацювати правову основу, щоб допомогти в цьому суверенним країнам.

Зауважимо, 30 січня у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань наголосили, що Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”.

22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі, повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих із заморожених російських активів.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.