У РФ планують підвищити призовний вік до 30 років
Джерело: DW.
Держдума РФ вирішила підвищити призовний вік в країні до 30 років. Відтак, осінній призов на строкову військову службу у РФ ще стосуватиметься 18-27 річних, а весняний 2024 року – вже 18-30 річних.
У Росії вирішили не підвищувати нижню межу призовного віку з 18 до 21 року, тоді як верхню планку піднімуть з 27 до 30 років.
Таким чином, призовний вік у РФ становитиме не 18-27 років, а 18-30 років.
“Головна поправка, що верхня межа – це 30 років. Нижню межу призовного віку вирішили залишити 18 років, тому що дуже багато хлопців хочуть піти служити саме у 18 років”, – повідомив голова комітету з оборони РФ Андрій Картаполов.
Раніше планувалося підняти нижню межу призовного віку з 18 до 21 року, а верхню – з 27 до 30 років. Змінити вік призову на строкову службу з 18-27 до 21-30 років запропонував міністр оборони РФ Сергій Шойгу наприкінці минулого року в межах реформи Збройних сил.
Нові норми щодо зміни призовного віку на 18-30 років почнуть діяти з весняного призову 2024 року. Осіннього призову 2023 року вони не стосуватимуться.
- У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Івана Попова, який командував 58-ю загальновійськовою армією РФ у війні проти України.
- Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.
- Британські розвідники зреагували на арешт ексватажка так званої “ДНР” терориста Ігоря Гіркіна-“Стрєлкова”. Фахівці вважають. що це, імовірно, розлютить інших російських воєнкорів.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.