У РФ скаржаться на військову присутність США в Японії: мовляв, «заважає договору з Токіо»

Джерело: The Guardian

8 квітня у Кремлі заявили, що військова присутність США в Японії перешкоджає будь-якому мирному договору з Токіо.

Цього тижня прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда має провести зустріч у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом, це перший державний візит японського лідера за дев’ять років.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам у понеділок: “Де-факто оборонний альянс уже існує, і ми знаємо про військовий потенціал Сполучених Штатів, який дислокується в Японії – до речі, поблизу наших кордонів”.

Це завжди було каменем спотикання в спробах досягти врегулювання нашої головної проблеми – проблеми мирного договору, – сказав він.

РФ та Японія ніколи не підписували мирний договір, який офіційно завершує бойові дії під час Другої світової війни.

Раніше, 30 січня, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Японія повинна відмовитися від територіальних претензій на групу тихоокеанських островів, якщо вона хоче укласти мирний договір з Росією, формально завершуючи Другу світову війну.

Зауваження Медведєва були щодо територіальної прикордонної суперечки між Японією та Росією щодо приналежності Курильських островів.

Зауважимо, Японія не визнає північні Курильські острови російськими, оскільки вважає їх своєю територією, яку СРСР захопив за підсумками Другої світової війни. Наприкінці квітня 2022 року Японія – вперше з 2003 року – назвала Курильські острови незаконно окупованими Росією.

Поштовхом до цього стало російське вторгнення до України. На шельфі островів є великі запаси вуглеводнів, а також надзвичайно рідкісного металу ренію. Його використовують у ракетній техніці та авіабудуванні.

7 жовтня 2022 року Верховна Рада України заявила, що визнає Курильські острови територією Японії, окупованою Росією. За ухвалення постанови проголосувало 287 нардепів.

Також варто зазначити, що Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін 7 квітня провели “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.