У Росії другий рік поспіль не знайшли жодного великого нафтового родовища
Джерело: The Moscow Times
Російські пошуки нових великих покладів нафти, які могли б поповнити танучі запаси, знову не принесли істотних результатів.
Зокрема за першу половину 2024 року в країні відкрили лише п’ять нових нафтових родовищ.
За словами голови мінприроди РФ Олександр Козлов, всі були відкриті у Приволзькому федеральному окрузі та виявилися “невеликими”. Сумарні запаси родовищ склали лише 47 млн тонн — обсяг, який Росія за нинішніх темпів видобутку викачує з надр приблизно за один місяць (річний видобуток у Росії становить 515 млн тонн).
Минулого року на державний баланс РФ поставили 43 родовища нафти і газу, а серед нафтових усі виявилися або дрібними (запаси до 10 млн тонн), або “дуже дрібними” (менш як 5 млн тонн). Загалом нафтові компанії відзвітували про знаходження 565 млн тонн нафти — мінімального за шість років обсягу. Однак і цього результату було досягнуто переважно дорозвідкою вже діючих покладів. Сумарні запаси нових родовищ становили 43 млн тонн нафти, а це приблизно 9% річного російського видобутку.
Востаннє велике родовище нафти в Росії – Мадачагське на шельфі Баренцевого моря – відкрили у 2022 році. Однак і його запаси покривають лише два місяці російського видобутку.
Шукати надра стає все складніше, оскільки потенціал традиційних регіонів видобутку в Росії знижується, а частка запасів, що витрачаються, зростає. Також ускладнює пошук відхід з Росії іноземних нафтосервісних компаній: американські Schlumberger, Halliburton, Baker Hughes і Weatherford оголосили про припинення інвестицій та постачання обладнання до Росії незабаром після початку повномасштабної війни. У 2022 році Halliburton та Baker Hughes продали бізнес у країні.
- Збільшення інфляції в Росії, спричинене зростанням споживчих цін, зокрема, на продукти харчування та паливо, ймовірно, призведе до збільшення її витрат на фінансування війни проти України.
- Конкуренція за працівників між військовими та цивільними секторами та скорочення робочої сили ще більше вдарять по економіці Росії.
- Міністри фінансів країн-членів ЄС закликають до посилення санкцій на тлі ознак ослаблення воєнної машини Москви.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали створювати у місті кадетські класи.
Компанія Meta повідомила, що звільнить близько 5% своїх працівників, які “найменш ефективні”. Замінити їх планують до кінця року.
Триває 1057-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 812 тисяч осіб.
Через масований ракетний обстріл України у низці областей діють аварійні графіки відключень електроенергії.