У Росії оголосили про початок ядерних навчань
Джерело: Reuters
21 травня Росія оголосила про початок ядерних навчань поблизу кордону з Україною. У Міноборони РФ назвали військові навчання “відповіддю на провокаційні заяви та погрози окремих представників Заходу”.
В РФ повідомили, що, мовляв, “перевірятимуть готовність нестратегічної ядерної зброї” для забезпечення “територіальної цілісності та суверенітету російської держави”.
Російські війська розпочали перший етап військових навчань, “що передбачають практичну підготовку з підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї” в Південному військовому окрузі.
На початку цього місяця глава РФ Володимир Путін віддав розпорядження про проведення навчань. Зазначається, що у першому етапі навчань застосовували ракети “Іскандер” і “Кинджал”.
Навчання спрямовані на забезпечення готовності підрозділів і засобів до бойового застосування нестратегічної ядерної зброї для реагування та безумовного забезпечення територіальної цілісності та суверенітету Російської держави у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Росії, – заявили в РФ.
Зауважимо, нещодавно міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.
Згодом речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі та речник Держдепу США Метью Міллер прокоментували чергові ядерні погрози з боку Росії.
За словами Кірбі, на цей час США не бачать ознак того, що Росія готова завдати ядерного удару.
Щобільше, Кірбі наголосив, що брязкання ядерним арсеналом є “безрозсудним” та “безвідповідальним” для лідера ядерної держави.
Очевидно, що ми стежимо за цим зараз і дуже уважно стежили раніше. Можу вам сказати, що поки що ми нічого не побачили, навіть попри безрозсудну риторику, що змусило б нас змінити нашу позицію стратегічного стримування, – наголосив посадовець Білого дому.
Таку ж думку висловив і речник Держдепу США Метью Міллер. Він наголосив, що ядерні погрози Росії протягом повномасштабної війни – безвідповідальні.
Вже 7 травня державні ЗМІ Білорусі повідомили, що країна почала перевірку готовності своєї армії до розміщення тактичної ядерної зброї, одночасно з підготовкою до ядерних навчань, які проводить Росія.
У Центрі протидії дезінформації пояснили, навіщо Білорусь оголосила про раптові ядерні навчання.
Заява Білорусі про проведення “синхронізованої з РФ раптової перевірки із залученням носіїв тактичної ядерної зброї” є частиною російської кампанії із залякування світу погрозами застосування ядерної зброї.
- 25 квітня в РФ заявили, що Польща грає у “дуже небезпечну гру”, розглядаючи можливість розміщення ядерної зброї США на своїй території.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Президент Франції Емманюель Макрон закликав до дебатів щодо ролі ядерної зброї у спільній обороні Європи.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.