У Румунії поки що не погодили фінансову допомогу для українських переселенців у 2024 році

Джерело: Euractiv

У 2024 році румунська влада поки що не забезпечила жодної фінансової допомоги українським біженцям. За інформацією з Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), у лютому українські біженці отримали певну підтримку, але ці виплати були простроченими.

Щодо видатків за січень і лютий 2024 року, IGSU повідомила, що здійснила кроки щодо отримання необхідних коштів після отримання запитів від місцевих органів влади, але не може оцінити, коли ці кошти буде отримано.

Минулого року допомогу українським біженцям також було затримано через дефіцит бюджету, що призвело до протестів кількох десятків біженців перед міністерством фінансів у листопаді 2023 року.

До квітня 2023 року українським біженцям надавалася допомога в рамках програми “50/20”, яка передбачала 50 леїв (10 євро) на проживання та 20 леїв на харчування щоденно. Проте ці гроші не надавались безпосередньо біженцям, а перераховувались румунським приймаючим сторонам.

З травня 2023 року уряд зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2 000 леїв (402 євро) на місяць для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на особу на витрати на харчування. Дорослі повинні були бути зареєстровані в повітових агентствах зайнятості, муніципалітеті Бухареста або мати роботу в Румунії, а діти повинні були ходити до школи, щоб мати право на отримання допомоги.

Станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українських біженців. На рівні ЄС Румунія посідає восьме місце за кількістю українських біженців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.