У Швеції підвищили рівень терористичної загрози через акції зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

Швеція підвищила рівень терористичної загрози, заявивши, що вдалося запобігти низці нападів після того, як акції зі спаленням Корану обурили мусульман і викликали погрози.

За минулі місяці антиісламські активісти пошкодили кілька копій Корану в Швеції та Данії, двох з найбільш ліберальних країн світу, які дозволяють різку критику релігій в ім’я свободи слова.

Однак, багато мусульман розглядають осквернення Корану як серйозну провину. ЗМІ, пов’язане з бойовим угрупованням “Аль-Каїда”, закликало до жорстокої відплати.

Служба безпеки Швеції SAPO підвищила рівень терористичної загрози з 3 до 4 за шкалою від 1 до 5.

Рішення підвищити рівень не викликане однією подією, але ми знаємо, що Хезболла, Аль-Шабаб і Аль-Каїда закликали своїх прихильників вчинити дії проти Швеції, — заявила на пресконференції голова SAPO Шарлотта фон Ессен.

Прем’єр-міністр Ульф Крістерссон зазначив, що низка осіб були заарештовані у Швеції та за кордоном за планування нападів.

Шведські Збройні сили також підвищили рівень загрози щодо їхнімх операцій, тоді як Велика Британія та Сполучені Штати застерегли своїх громадян від поїздок до Швеції.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ситуація “небезпечна”, “складна” і “використовується людьми, які хочуть завдати Швеції шкоди”, зокрема Росією, що може використати ситуацію на свою користь.

1 серпня в уряді Швеції заявили, що загрози для країни зросли після недавніх акцій зі спаленням Корану.

Раніше уряд США також попередив про можливі терористичні атаки у Швеції у своїх рекомендаціях для подорожей.

20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”. 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.

Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.

20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.