У Словаччині перемогу на дострокових виборах здобула проросійська партія

Джерело: Aktuality

За результатами обробки понад 99% протоколів у Словаччині на дострокових виборах здобула перемогу антиукраїнська партія Smer-SD колишнього прем’єра Роберта Фіцо – 23,29%.

Друге місце з 17,07% посіла “Прогресивна Словаччина”, яка близька до чинної президентки Зузани Чапутової. Надалі йде партія “Голос” експрем’єра Петера Пеллегріні з 14,96% та блок OL’aNO+ експрем’єра Ігоря Матовича набрав 9,01%.

У ЗМІ помітили, що партія “Голос” може вступити в коаліцію як прозахідними, так і проросійськими силами.

Ще попередньо 4,79% отримує ультраправа партія “Республіка”. Утім вона не проходить до парламенту. Водночас Словацька національна партія ексспікера Андрея Данко, яка має антиукраїнські настрої, здолала прохідний бар’єр — 5,67%.

Зазначимо, що раніше Роберт Фіцо заявляв, що країна припинить військове постачання в Україну. Він казав, що прагне до мирних переговорів, критикував антиросійські санкції, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.