У США представили законопроєкт про вихід країни з ООН

Джерело: Fox News

Сенатор Майк Лі, республіканець від штату Юта, представив законопроєкт під назвою “Акт про повний вихід з Організації Об’єднаних Націй до 2025 року”, який пропонує припинити членство США в ООН та її афілійованих органах, а також фінансування цих груп.

“Організація Об’єднаних Націй перетворилася на платформу для тиранів і місце для нападів на Америку та її союзників. Ми повинні припинити платити за це. Оскільки президент Трамп революціонізує нашу зовнішню політику, ставлячи Америку на перше місце, ми повинні вийти з цієї фіктивної організації і надати пріоритет реальним альянсам, які забезпечують безпеку і процвітання нашої країни”, – сказав Майк Лі.

Республіканець від Техасу Чіп Рой готовий представити законопроєкт у Палаті представників стверджуючи, що ООН та її органи не просувають інтереси американців.

Він звинуватив ООН в корумпованості і неефективності.

“Чого ж досягла Організація Об’єднаних Націй? Попри всі ці гроші і увагу, ця корумпована глобалістська організація протягом десятиліть не змогла запобігти війнам, геноцидам, порушенням прав людини і навіть пандеміям”, – сказав він.

Співавторами законопроєкту також виступили республіканці Майк Роджерс — конгресмен з Алабами, Ілай Крейн з Аризони, Діана Харшбаргер з Теннессі, Анна Пауліна Луна з Флориди, Гаррієт Хейгеман з Вайомінгу, Джош Бречін з Оклахоми, Томас Массі з Кентуккі і Марджорі Тейлор Грін з Джорджії.

Законопроєкт також визначає, що США не можуть брати участь у мирних переговорах з ООН, і забороняє виконавчій владі укладати будь-які угоди про членство в ООН або її дочірніх організаціях без схвалення Сенату.

Додамо, Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.

Вперше такий указ про вихід зі Всесвітньої організації охорони здоров’я Трамп підписав ще під час свого першого президентства. Тоді причиною стало те, що на думку Трампа ВООЗ погано боровся з пандемією COVID-19. Однак коли Білий дім очолив Джо Байден, він скасував указ Трампа про вихід з організації.

Також Дональд Трамп знову допустив можливість виходу Сполучених Штатів з НАТО через недостатнє фінансування альянсу з боку європейських країн. Однак, Конгрес США ухвалив законопроєкт, який забороняє будь-якому президенту Сполучених Штатів самостійно приймати рішення щодо виходу країни з НАТО, без схвалення Сенату чи акту Конгресу.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.

У п’ятницю, 21 лютого, тисячі людей вийшли на мітинги в Братиславі та інших містах Словаччини, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.