«У США стане сил на підтримку України та Ізраїлю» – Байден
Джерело: Джо Байден в інтерв’ю CBS News
Президент США Джо Байден запевнив, що Вашингтон може одночасно надавати військову підтримку Україні та Ізраїлю у протистоянні Росії та ХАМАС.
Ми Сполучені Штати Америки, наймогутніша нація в історії — не у світі, у світовій історії. В історії світу. Ми можемо подбати і про те, і про інше, зберігаючи спільну міжнародну оборону, — наголосив Байден.
За його словами, допомагаючи Україні, Сполучені Штати намагаються запобігти переростанню конфлікту у глобальну війну в Європі та окупації Росією цілої країни. Тоді як на Близькому Сході мета Вашингтона полягає в “нормалізації відносин”.
Коли я обирався, я зазначив: “Світ переживає переломний момент. Світ змінюється”… Уявіть, якби ми змогли досягти успіху у створенні Близького Сходу, де ми маємо нормалізацію відносин. Я думаю, що ми зможемо це зробити. Уявіть собі, що станеться, якщо ми фактично об’єднаємо всю Європу, а Путіна нарешті придушать, щоб він не міг створювати проблеми, які він створював. У нас є величезні можливості, величезні можливості зробити світ кращим, — заявив глава США.
Зауважимо, 15 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Джо Байдена сподівається просунути через Конгрес новий пакет озброєнь для Ізраїлю та України, вартість якого значно перевищуватиме 2 мільярди доларів.
- США вже вдруге відправили до Східного Середземномор’я поблизу берегів Ізраїлю авіаносну ударну групу USS Dwight D. Eisenhower. Метою є “стримування ворожих дій проти Ізраїлю або будь-яких зусиль, спрямованих на розширення цієї війни після нападу ХАМАСу”.
- 12 жовтня призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.
- У західних країнах заморожені значні суми коштів Кремля, і адміністрація Байдена все більше зацікавлена у використанні їх для підтримки України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.