У Сирії у межах «відплати» стратили 91 прихильника Асада
Джерело: SOHR
З початку року у Сирії вже зафіксували 91 страту у межах кампанії відплати прихильникам режиму Башара Асада, повідомили в Сирійській наглядовій раді з прав людини (SOHR).
Згідно з даними, загальна кількість жертв становила 190, зокрема п’ять жінок. Найбільша кількість загиблих — у Хомсі, Хамі та Латакії.
Як зазначають правозахисники, злочини скоюються з політичних та релігійних мотивів, що свідчить про “катастрофічне порушення безпеки”.
У SOHR зазначили, що подібні злочини “поглиблюють розбіжності між сирійцями”, і необхідно вжити жорстких заходів, щоб покласти край подібним порушенням та притягнути до відповідальності всіх винних, а також повернути “безпеку та стабільність” до країни.
Як уточнило агентство AFP, більшість страчених – колишні чиновники уряду Асада.
Зауважимо, у Сирії можуть знаходитися до 66 місць масових поховань, створених для приховування вбивств противників режиму Башара Асада під час громадянської війни. Про це стало відомо з досліджень правозахисних організацій та свідчень інформаторів.
Експерти вважають, що розкопки цих могил можуть пролити світло на долю понад 150 тисяч людей, які зникли безвісти під час війни. Процес ексгумації тіл і їх ідентифікації може зайняти роки або навіть десятиліття.
Уряд Асада раніше заперечував звинувачення у тортурах і вбивствах опонентів, які відбувалися у в’язницях, проте наявні докази свідчать про інше. Міжнародний прокурор Стівен Рапп, який відвідав кілька місць масових поховань у Сирії, назвав їх частиною системи “державного терору”. За його словами, ці докази можуть бути використані в майбутніх судових процесах щодо воєнних злочинів.
Серед інших, місця масових поховань досліджували незалежна Комісія з міжнародного правосуддя та підзвітності і Сирійська група з надзвичайних ситуацій. Ці організації надають підтримку сирійській опозиції і займаються документуванням злочинів.
Раніше голова сирійської правозахисної групи, що базується у США, повідомив, що в одній із братських могил Сирії виявлено щонайменше 100 000 тіл осіб, вбитих режимом Асада.
- З початку грудня 2024 року майже 200 тисяч сирійських біженців повернулися до своїх домівок. Згідно з даними, опублікованими головою Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Філіппо Гранді, з 8 грудня по 16 січня 2025 року до Сирії повернулися близько 195 200 осіб.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
- Дружина поваленого сирійського президента Башара Асада Асма має тяжку форму лейкемії, лікарі дають їй 50% шансів на виживання.
- Родичів поваленого президента Сирії Башара Асада затримали ліванські служби безпеки під час спроби залишити близькосхідну країну.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.
Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.