У Туреччині закликали Швецію вжити заходів для припинення акцій зі спаленням Корану
Джерело: Reuters
30 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан закликав Швецію вжити конкретних кроків для запобігання акцій зі спаленням Корану, повідомило джерело в МЗС країни.
Під час телефонної розмови Фідан зазначив своєму шведському колезі Тобіасу Більстрому, що продовження таких “мерзенних дій” під виглядом свободи слова є неприйнятним, наголосило джерело.
Сторони також обговорили заявку Швеції на членство у НАТО, додало джерело.
Зауважимо, 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.
26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.
Більстром зазначив, що спілкувався з міністрами закордонних справ Ірану, Іраку, Алжиру та Лівану, а також з генеральним секретарем ООН. Нині він проводить переговори з генеральним секретарем Організації ісламських країн.
Глава МЗС пояснив, що це “довгострокова проблема, тож швидких рішень не існує”.
Минулими тижнями у Швеції відбулося кілька акцій зі спаленням копії Корану, що викликало обурення серед мусульман.
Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.
Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.
- 25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
- 24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії.
- Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах.
Після масштабного збою в грудні державні реєстри відновили роботу. Тепер у “Дії” знову доступні послуги: реєстрація шлюбу онлайн, зміна місця проживання та оформлення пільгової іпотеки єОселя.
22-23 січня 1933 року радянська влада ухвалила документи, які, фактично, означали блокаду України під час Голодомору.
У місті Паневежис, Литва, розпочнеться судовий процес над п’ятьма громадянами України. Їх звинувачують у незаконному переправленні 43 мігрантів з Афганістану, Пакистану, Непалу та Індії через литовську територію.
У дев’яти областях України правоохоронці викрили 13 військових посадовців, які незаконно нарахували понад 13 мільйонів гривень виплат військовослужбовцям, що не перебували в зоні бойових дій або не служили взагалі.
Президент США Дональд Трамп готується відправити близько 10 000 військовослужбовців на південний кордон країни.