У Варшаві зводитимуть нові укриття через загрозу російських обстрілів
Джерело: Reuters
Столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.
У той час як член НАТО Польща запевнила громадян, що її місце в альянсі гарантує їхню безпеку від будь-якого нападу Росії, вторгнення через її кордон спонукало підготовку до можливих російських ударів.
З власної ініціативи ми провели інвентаризацію місць для укриття, — зазначив Тшасковский на пресконференції після публікації звіту Вищої контрольної палати Польщі щодо забезпечення бомбосховищами у країні.
За даними пожежної служби, менш як 4% населення можуть розраховувати на місце, де вони могли б сховатися. У звіті також виявлено відсутність базових правил щодо укриттів, включаючи необхідне обладнання та технічні характеристики, необхідні для захисних споруд.
Як укриття передбачається також використовувати підземні паркування та станції метро, але для цього їх необхідно додатково обладнати, зокрема провести воду та резервні електричні потужності. Загалом часткове перепрофілювання можуть бути піддані приміщення площею 7 млн кв. м, додав Тшасковский.
117 мільйонів (злотих) на підвищення безпеки — це гроші на найближчі два-три роки, і ми готові виділити на ці цілі ще більше, — зазначив він.
Окрім цього, мер Варшави запевнив, що лікарні будуть готові до загроз, а представники громадськості навчені тому, як діяти в надзвичайних ситуаціях.
Нещодавно у Німеччині Асоціація міст і муніципалітетів закликала ухвалити федеральний проєкт ремонту бункерів вартістю мільярди доларів для захисту населення від можливої війни.
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
- Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки невідомо.
- Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш повідомив, що країна знову запровадила військову службу, щоб стримати Росію від вторгнення в Європу.
- Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році розпочнеться мобілізація українських чоловіків, які живуть за кордоном.
- Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.
- Російські спецслужби прагнули проводити операцію щодо перешкоджання вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, використовуючи різні заходи, такі як організація демонстрацій.
- 29 листопада 2023 року під час засідання Ради Україна-НАТО затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.