У Великій Британії закликали Німеччину надати Україні Taurus та дозволити бити по Криму
Джерело: Грант Шаппс в інтерв’ю SkyNews
Глава Міноборони Великої Британії Грант Шаппс закликав Німеччину надати Україні ракети Taurus та дозволити завдавати ударів по тимчасово окупованому Криму.
Шаппс закликав усіх партнерів, зокрема Німеччину, котрі мають відповідну змогу, надати далекобійні ракети. Він вважає, що Німеччина повинна зняти заборону на використання такого озброєння.
Велика Британія продемонструвала лідерство у питанні про те, як можна застосовувати наші ракети, — зазначив він, додавши, що деякі країни спочатку не давали дозвіл на застосування далекобійних ракет по Криму, однак згодом наслідували приклад Лондона.
Глава Міноборони додав, що вважає війну в Україні “екзистенційною битвою” за світовий порядок та демократію.
Зауважимо, 14 березня німецькі законодавці відхилили новий заклик опозиції до уряду відправити в Україну ракети великої дальності Taurus.
Раніше Бербок схвально сприйняла пропозицію свого британського колеги Девіда Кемерона надати Україні нові крилаті ракети шляхом обміну.
Це був би варіант, – зазначила Бербок.
Канцлер Олаф Шольц уже вдавався до бартеру як непрямого варіанту військової допомоги на початку повномасштабної війни, коли ще не хотів відправляти в Україну танки Leopard 2.
Німеччина могла б передати Великій Британії крилаті ракети Taurus, а Лондон, своєю чергою, міг би постачити Україні нові ракети Storm Shadow. У виданні пояснили, що Storm Shadow і Taurus схожі за характеристиками, проте аж ніяк не ідентичні.
Бербок дала зрозуміти, що підтримуватиме постачання Taurus. Ще влітку міністерка дуже чітко сказала, що Україні потрібні різноманітні системи озброєння, зокрема й Taurus. Це також включало, наприклад, ракетні установки та самохідні гаубиці, які Німеччина вже спорядила ЗСУ.
9 березня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині підтримку для можливого постачання Україні крилатих ракет Taurus.
Стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Нещодавно глава компанії Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.
А згодом уряд Великої Британії в приватному порядку закликав Німеччину передати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus.
Також після того, як Сполучені Штати погодили постачання Україні ATACMS, глава МЗС Польщі Радослав Сікорський висловив сподівання, що це може змінити думку канцлера щодо надання таких необхідних Силам оборони далекобійних ракет Taurus.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українські військові. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 22 лютого переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
- Нещодавно стало відомо, що Велика Британія надасть Україні додаткові 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів) цього року на додаток до вже виділених 2,5 мільярда фунтів (3,11 мільярда доларів).
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.
Українські інженери створили нову крилату ракету “Трембіта”, яка здатна досягти Москви.
Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.