У Великій Британії занепокоєні щодо можливого впливу Росії на вибори

Джерело: The Sunday Times

Заступник прем’єр-міністра Великої Британії Олівер Дауден зауважив, що ймовірний вплив РФ на парламентські вибори у Сполученому Королівстві викликають занепокоєння. Нещодавно британські ЗМІ повідомили, що виявили ймовірний вплив Росії на загальну виборчу кампанію.

Викликають серйозну стурбованість, — прокоментував публікації Дауден.

Раніше журналісти медіакомпанії ABC виявили, що Росія може проводити кампанію впливу на підтримку правопопулістської партії Reform UK Найджела Фараджа. Вони вивчили п’ять Facebook-сторінок, які мають загалом 190 тисяч передплатників і періодично розповсюджують однакові фото та тексти, публікуючи їх приблизно в один і той же час. Тоді як, згідно з даними ABC, більшість адміністраторів цих сторінок перебувають у Нігерії.

Напередодні голова правлячої Консервативної партії Великої Британії Річард Холден надіслав листи до парламенту та виконавчих органів влади з вимогою провести розслідування про можливий вплив Росії на британські вибори.

Зауважимо, нещодавно віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова висловила побоювання, що лідер Кремля Володимир Путін спробує маніпулювати наступними федеральними виборами до бундестагу – зокрема й за допомогою штучного інтелекту.

Зокрема вона наголосила, що проросійська інтернет-платформа Voice of Europe “є прикладом для інших подібних операцій, і такі псевдо-ЗМІ – лише верхівка айсберга”.

У травні Євросоюз заборонив Voice of Europe та ще трьом російським ЗМІ мовлення на своїй території. Усі чотири структури контролював уряд РФ і були націлені на роботу, “особливо у період виборів”, з партіями в країнах Євросоюзу. Voice of Europe звинувачують у поширенні проросійської пропаганди в ЄС і виплаті коштів європейським політикам.

Раніше Бельгія спільно з Чехією закликали до впровадження нових санкцій Європейського Союзу для протидії російському впливу на європейські вибори після того, як кілька країн виявили втручання.

Чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва. За словами прем’єр-міністра Петри Фіала, група використовувала празький новинний сайт “Голос Європи” для поширення інформації, спрямованої на те, щоб перешкодити Європейському Союзу надавати допомогу Україні в боротьбі з російською агресією.

Французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.