У війні проти України загинуло щонайменше 70 000 росіян – BBC

Джерело: BBC

За підрахунками ЗМІ у війні проти України загинуло щонайменше 70 000 тисяч росіян. Це лише ті, кого вдалось встановити, відтак журналісти наголошують, що реальна цифра втрат куди вища.

Підрахунком загиблих займались журналісти російської служби BBC та вебсайту “Медіазона”. Вони зібрали дані з відкритих джерел, офіційних повідомлень, публікацій у соцмережах про загиблих у війні росіян та з нових могил на кладовищах з російським триколором та вінками від міноборони.

“Ми встановили імена 70 112 російських солдатів, вбитих в Україні, але вважається, що фактичні цифри значно вищі. Деякі сім’ї не діляться деталями смерті своїх родичів публічно, відтак наш аналіз не містить імен, які ми не змогли перевірити, та даних про смерть ополченців в окупованих РФ Донецьку та Луганську”, – мовиться у статті.

Серед встановленої кількості загиблих 13 781 (20%) це добровольці. Тепер кількість смертей серед добровольців перевищує всі інші категорії.

До прикладу, 19% загиблих – це колишні ув’язнені, які погодились воювати в обмін на помилування. Кількість загиблих серед мобілізованих росіян – 13%.

Від жовтня 2023 року щотижнева кількість смертей серед добровольців не опускалась нижче 100 осіб, а в деякі тижні ця цифра становила понад 310 осіб.

Щодо втрат України, то жодних офіційних даних про це немає. Лише у лютому 2024 року Президент України Володимир Зеленський озвучив цифру у 31 000 загиблих військових, хоча дані американської розвідки свідчать про вищі втрати.

Один з загиблих російських добровольців – Рінат Хусніяров, родом з Уфи. До того, як погодитись воювати, він працював на двох роботах – у трамвайному депо і на фанерному заводі. Йому було 62 роки, коли він підписав контракт з армією РФ у листопаді 2023 року.

Вже 27 лютого 2024 року його вбили на фронті, про що рідні повідомили у соціальних мережах.

Понад половина росіян-добровольців – це чоловіки родом з невеликих містечок у тих регіонах РФ, де майже немає стабільної роботи. Більшість з них добровільно підписували контракти, хоча дехто у Чеченській Республіці зізнався правозахисникам, що їх погрозами змушували йти на війну.

Більшість загиблих добровольців віком від 42 до 50 років. Найстаршому – 71 рік.

Російські військові у коментарі BBC розповіли, що високий рівень загибелі добровольців можна пояснити тим, що їх відправляють на найважчі ділянки фронту, зокрема у Донецьку область для підкріплення виснажених регулярних сил РФ.

Вони додали, що російська стратегія “м’ясорубки” не послабилась: їх продовжують відправляти на штурм українських позицій або з мінімальним спорядженням або взагалі без нього та без підтримки артилерії і військової техніки.

Іноді за день гине сотні осіб, зокрема останніми тижнями, коли росіяни з цією ж стратегією відчайдушно намагаються захопити Часів Яр та Покровськ.

Офіційні дані військово-медичного керівництва міноборони РФ свідчать, що 39% смертей солдатів – це наслідки трав кінцівок і що смертність могла б бути нижчою, якби їм краще надавали перше та подальшу медичну допомогу.

Встановлено також невелику кількість вбитих добровольців з інших країн. Загалом 272 чоловіків, більшість з яких виходці з Середньої Азії.

Чимало добровольців критикують військову підготовку перед відправленням на фронт. Зокрема один з них розповів, що підписав контракт у листопаді 2023 року і йому обіцяли два тижні навчання.

“Насправді людей просто вигнали на плац та роздали якесь спорядження”, – сказав він додавши, що і це спорядження було неякісним.

Далі їх посадили у потяг, а згодом у вантажівки і відправили на фронт.

“Близько половини з нас кинули у бій одразу з дороги. У результаті, деякі люди здолали шлях від військкомату до лінії фронту лише за тиждень”, – додав він.

Ще один російський доброволець також розповів, що велика проблема у неякісному екіпіруванні. За його словами, зазвичай видають “випадковий комплект уніформ, стандартне взуття, яке зношується протягом дня, мішок для речей з етикетною, на якій вказано, що він виготовлений у середині 20 століття”.

“Випадковий бронежилет та дешева каска. У цьому неможливо воювати. Якщо хочеш вижити, тобі доведеться купити собі спорядження”, – сказав він.

В “Укрпошті” анонсували благодійний поштовий випуск “Батальйон “Пухнасті”” з марками “Батальйон “Пухнасті”. Котики” та “Батальйон “Пухнасті”. Собачки”.

Європейська комісія виділить Україні у кредит до 35 мільярдів євро в рамках зобов’язань G7. Всього за цією ініціативою планують надати 50 млрд євро кредиту.

Елеанор Браун завантажила на вебсайт ескорт-послуг інтимні фото жінки, яка колись була коханкою її батька. Вона також опублікувала її номер телефону, після чого жінці почали телефонувати невідомі чоловіки.

На клопотання прокурорів Святошинської прокуратури 41-річному киянину, підозрюваному у вбивстві пенсіонера на автозаправці, обрано запобіжний захід — утримання під вартою до 16 листопада 2024 року.

В Одесі знесуть пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну. Про це заявив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер в інтерв’ю на YouTube-каналі “Міста сили”.