Угорщина «ускладнює» переговори щодо допомоги ЄС Україні, – високопосадовець Євросоюзу
Джерело: Reuters
Високопосадовець ЄС у п’ятницю, 26 січня, заявив, що Угорщина “ускладнює” переговори Європейського Союзу про надання Україні 50 мільярдів євро фінансової допомоги.
“Переговори стають дещо складнішими… позиція Угорщини насправді не була гнучкою з цього приводу”, – сказав високопосадовець ЄС на умовах анонімності.
Посадовець додав, що серед інших країн-членів ЄС, які хочуть надати більше допомоги Україні, зростає рівень розчарування Угорщиною.
Він також зазначив, що деякі ідеї, запропоновані Орбаном, як-от щорічне одностайне схвалення допомоги Україні, були неприйнятними для інших членів ЄС.
“Жодна держава-член не хоче потрапити в ситуацію, коли вам доведеться пройти через одностайність, щоб надати підтримку Україні”, – сказав чиновник.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на грудневому саміті заблокував перегляд бюджету ЄС, який передбачає допомогу Україні. Проте лідери ЄС знову спробують досягти угоди щодо пакету допомоги Україні на наступному саміті.
- Євросоюз може розглянути “ядерний варіант” – виключення лідера угорського уряду Віктора Орбана з процесу голосування у ЄС – якщо він продовжить блокувати виділення допомоги Україні.
- Україна працює над організацією візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, повідомила віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.
- Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан уникає використання терміну “війна” для опису повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке призвело до великої кількості жертв.
- Депутат Європейського парламенту та ініціатор петиції щодо позбавлення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана права голосу в Раді ЄС Петрі Сарвамаа повідомив, що відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.