Україна ініціює створення змішаних медкомісій для обміну полоненими
Джерело: Military Media Center з посиланням на заяву представника ГУР МОУ та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрія Юсова.
В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
“Україна оголошує про створення змішаних медичних комісій. Це допоможе звільняти українських полонених та допоможе також ворогу повертати своїх полонених. Це третій випадок у світовій історії, коли буде впроваджуватися така ініціатива”, – повідомив представник ГУР МОУ Андрій Юсов.
Згідно з Женевськими конвенціями, до медкомісій долучиться троє лікарів: один лікар від країни, яка утримує військовополонених, і двоє лікарів від нейтральних країн.
Андрій Юсов зазначив, що до цього Україна швидко повертала важкопоранених росіян.
“Україна є демократичною країною, яка дотримується міжнародного права. Ми зобов’язані забезпечити належне поводження з усіма військовополоненими, незалежно від їхньої національності”, – заявив представник воєнної розвідки.
Також він підкреслив важливість цього кроку для звільнення полонених та висловив вдячність усім, хто брав участь у реалізації цієї ініціативи.
- Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.