Україна може зіштовхнутися з «катастрофічною» нестачею снарядів до кінця березня – ЗМІ

Джерело: ABC

Згідно з внутрішньою оцінкою США, до весни Україна зіштовхнеться з потенційно катастрофічною нестачею боєприпасів і засобів протиповітряної оборони, що ризикувало б переломити хід війни та дати президенту РФ та Володимиру Путіну значну перевагу.

Говорячи на умовах анонімності, двоє американських посадовців назвали “кінець березня” особливо вирішальним моментом для долі українських військ, якщо Конгрес не прийме новий законопроєкт про допомогу. Третій посадовець зазначив, що буде складно точно визначити, коли ситуація з українськими військами може погіршитися, але додав, що очікується, що нестача ставатиме ще відчутнішою навесні.

Переломний момент починається зараз, і він поступово погіршуватиметься протягом весни і до літа. Отже, цей період, в який ми входимо, є критичним, – пояснив представник американського оборонного відомства.

Американські посадовці також прогнозують нестачу засобів протиповітряної оборони.

Те, що захищено сьогодні – вони не зможуть захистити всі ці об’єкти в майбутньому, якщо не підтримуватимуть постачання ракет-перехоплювачів, – заявив представник відомства.

Один український посадовець додав: “Наша головна мета — стримати російську авіацію. Якщо ми не можемо це зробити, час пакувати речі”.

Однак, офіційні особи кажуть, що Україні також терміново потрібні як малі, так і великі боєприпаси, включаючи ракети з GPS-наведенням, які роблять пускові установки HIMARS ефективними.

Інше занепокоєння викликають спроможності протиповітряної оборони України. Посадовці вказують, що Україна все ще потребує грошей на будівництво інфраструктури для підтримки винищувачів F-16, які планують передати вже цього року.

За оцінками США, Росія вже витратила до 211 мільярдів доларів на оснащення, розгортання та утримання своїх військ для повномасштабної проти України, зазначив високопосадовець оборони США. Також РФ втратила понад $10 млрд через скасовані або відкладені продажі озброєнь.

У цілому, повномасштабне вторгнення в Україну коштувало росіянам $1,3 трлн з урахуванням втраченого економічного зростання країни, яке очікувалося до 2026 року,

Це на додаток до втрат особового складу: з 360 000 російських військових, близько 315 000 були вбиті або поранені.

В окремій оцінці Розвідувального управління Міноборони від 8 грудня, наданій Конгресу та описаній особою, знайомою з висновками, зазначено, що Росія втратила приблизно 2200 танків із 3500, які вона мала на складі до початку війни.

Однак, Міжнародний інститут стратегічних досліджень поки що не побачив ознак того, що РФ прогинається під вагою таких значних втрат на полі бою, адже Москві вдалося витягнути бронетехніку з радянських сховищ.

Раніше президент США Джо Байден звернувся до Палати представників з закликом підтримати законопроєкт про нацбезпеку, який містить допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.

13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон вже розкритикував документ.

Зауважимо, у листопаді 2023 року британська розвідка заявила, що економіка РФ ризикує “перегрітися” через інфляцію та війну в Україні.

Також аналітики Віденського інституту міжнародних економічних досліджень наголосили, що російська економіка, що підігрівається бумом у військовій промисловості, більше не зможе продовжувати стрімке зростання. Згідно зі звітом WIIW, станом на сьогодні економіка РФ “працює на межі своїх можливостей і демонструє все більші ознаки перегріву”. Фахівці WIIW акцентують, що у 2023 році російська економіка зросла на 3,5%, проте, цього року економічне зростання в РФ становитиме лише 1,5%. Також аналітики послалися на високу інфляцію та підвищення ключових процентних ставок ЦБ РФ до 16%.

  • Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
  • За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
  • 14 серпня 2023 рокуросійська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Валюта є однією з найгірших у світі цього року, поступаючись лише вічно проблемним аналогам: аргентинському песо, венесуельському болівару та турецькій лірі.
  • Голова Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна, яка відіграла головну роль у тому, щоб режим Путіна витримав удар санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну, переконана, що економічний тиск на РФ посилиться.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.