Україна отримала $760 млн гранту від Японії та Норвегії
Джерело: Міністерство фінансів України
Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.
Відтак, до загального фонду держбюджету України надійшло 760 млн доларів США на безповоротній основі, як другий грант Шостого додаткового фінансування в межах проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Обсяг додаткового фінансування складається з грантів урядів Японії та Норвегії (465 млн доларів США та 295 млн доларів США відповідно).
Кошти будуть спрямовані на часткову компенсацію видатків держбюджету України, не пов’язаних зі сферою безпеки та оборони, зокрема на пенсійні виплати, виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці педагогів.
“З початку повномасштабного вторгнення уряди Японії та Норвегії неодноразово демонстрували Україні свою непохитну підтримку та солідарність. Допомога міжнародних партнерів є критично важливою для фінансування соціальної сфери України під час війни. Вдячний партнерам за готовність допомагати та активно співпрацювати у вирішальний для України час”, – наголосив міністр фінансів України Сергій Марченко.
У 2024 році Україна отримала вже близько 1,2 млрд доларів США зовнішньої фінансової допомоги від донорів через проєкти Світового банку. З них майже 75% – гранти.
- Міністерство економіки України та Світовий банк працюють над залученням 500 мільйонів доларів на фінансування проєктів підтримки українського бізнесу у 2024 році.
- Світовий банк мобілізував близько 1 мільярда доларів США, які будуть використані для відновлення приватного сектору України.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Світовий банк виділяє Україні додаткові 1,34 мільярда доларів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.