Україна отримала F-16, однак, є певні обмеження – Business Insider

Джерело: Business Insider

Україна нарешті отримала винищувачі F-16 після понад року очікування. Однак, на використання літаків є певні обмеження.

4 серпня, у День Повітряних Сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив факт прибуття винищувачів F-16  в Україну.

Раніше у повідомленні Bloomberg вперше стало відомо, що до Києва доставили невелику кількість літаків F-16. Невдовзі в соцмережах та українських ЗМІ поширили зображення, нібито F-16 вже у небі над Україною. Пізніше офіційні особи підтвердили Associated Press, що деякі F-16 дійсно в Україні. Чотири члени НАТО — Бельгія, Данія, Норвегія та Нідерланди — пообіцяли надіслати десятки таких літаків.

Реактивний літак значно покращить флот Києва застарілих літаків радянських часів, покращить його оборону та наступ, а також підвищить його вогневу міць. Однак вони мають великі обмеження.

Україна має лише кілька літаків і лише кілька навчених пілотів. Крім того, у Росії є свої літаки і ППО, які можуть їх збити. Відповідно, Україна не може використовувати свої F-16 для наступу на передовій.

Науковий співробітник Інституту Азії Гріффіта, котрий служив у ВПС Австралії, Пітер Лейтон зауважив, що Україні слід бути обережною під час використання винищувачів та уникати втрат для тривалого використання F-16.

F-16 повинні бути добре захищені на землі і розгорнуті в основному для операцій в межах повітряного простору України, – додав він.

Основну загрозу для них становлять російські ЗРК великої дальності (С-400) і російські винищувачі, які залишаються у повітряному просторі Росії, проте запускають ракети класу “повітря-повітря” великої дальності в повітряний простір України.

Якщо українські F-16 справді наблизяться до лінії фронту, їм доведеться залишатися на дуже низькій висоті, щоб сховатися від російських радарів, – пояснив Джастін Бронк, експерт з питань Росії та повітряної війни Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Великої Британії.

Додамо, раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував прибуття перших винищувачів F-16 в Україну, назвавши подію “переломним моментом у війні проти Путіна”.

Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.

Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.

Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.

Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.

Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.