Україна отримала F-16, однак, є певні обмеження – Business Insider

Джерело: Business Insider

Україна нарешті отримала винищувачі F-16 після понад року очікування. Однак, на використання літаків є певні обмеження.

4 серпня, у День Повітряних Сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив факт прибуття винищувачів F-16  в Україну.

Раніше у повідомленні Bloomberg вперше стало відомо, що до Києва доставили невелику кількість літаків F-16. Невдовзі в соцмережах та українських ЗМІ поширили зображення, нібито F-16 вже у небі над Україною. Пізніше офіційні особи підтвердили Associated Press, що деякі F-16 дійсно в Україні. Чотири члени НАТО — Бельгія, Данія, Норвегія та Нідерланди — пообіцяли надіслати десятки таких літаків.

Реактивний літак значно покращить флот Києва застарілих літаків радянських часів, покращить його оборону та наступ, а також підвищить його вогневу міць. Однак вони мають великі обмеження.

Україна має лише кілька літаків і лише кілька навчених пілотів. Крім того, у Росії є свої літаки і ППО, які можуть їх збити. Відповідно, Україна не може використовувати свої F-16 для наступу на передовій.

Науковий співробітник Інституту Азії Гріффіта, котрий служив у ВПС Австралії, Пітер Лейтон зауважив, що Україні слід бути обережною під час використання винищувачів та уникати втрат для тривалого використання F-16.

F-16 повинні бути добре захищені на землі і розгорнуті в основному для операцій в межах повітряного простору України, – додав він.

Основну загрозу для них становлять російські ЗРК великої дальності (С-400) і російські винищувачі, які залишаються у повітряному просторі Росії, проте запускають ракети класу “повітря-повітря” великої дальності в повітряний простір України.

Якщо українські F-16 справді наблизяться до лінії фронту, їм доведеться залишатися на дуже низькій висоті, щоб сховатися від російських радарів, – пояснив Джастін Бронк, експерт з питань Росії та повітряної війни Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Великої Британії.

Додамо, раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував прибуття перших винищувачів F-16 в Україну, назвавши подію “переломним моментом у війні проти Путіна”.

Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.

Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.

Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.

Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.

Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.

15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.

15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.