Україна та Данія уклали низку угод щодо закупівлі озброєння для Сил оборони

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. У них чітко визначено проєкти, а також терміни фінансування та поставок озброєння.

Документи фіналізують домовленості, зафіксовані в Листі про наміри, який був підписаний наприкінці вересня в Києві. Вони передбачають низку закупівель в українських оборонних компаній на загальну суму приблизно 535 млн євро. Джерела фінансування – уряди Данії, Швеції та відсотки від заморожених російських активів.

Угода стала продовженням домовленостей, зафіксованих у вересневому Листі про наміри, який підписали міністри оборони України та Данії.

Загальна сума підтримки включає 1,3 млрд данських крон з бюджету Данії та 2,9 млрд, отриманих від відсотків на заморожені російські активи під контролем Данії.

За результатами угод українські виробники озброєння та техніки – як державні, так і приватні – до кінця 2024 року закуплять ЗСУ самохідні артилерійські установки, ударні безпілотники, протитанкову зброю, ракетне озброєння.

Міністр оборони Данії Троельс Люнд Поульсен наголосив, що «данська модель» фінансування українських оборонних підприємств має на меті не лише забезпечити швидкі поставки необхідної техніки, а й прокласти шлях для подібної підтримки з боку інших країн. Це співробітництво, за його словами, є свідченням рішучої підтримки боротьби України за свободу та суверенітет.

Завдяки “‎Данській моделі”, яка передбачає пряме фінансування виробників, Україна вже отримала 50 млн євро. За ці кошти було профінансовано виробництво самохідних артилерійських установок “‎Богдана” для ЗСУ.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.

Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.

У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік. 

Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.