Україна та Греція готують двосторонню угоду про гарантії безпеки – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/X

6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.

Ми з Грецією почали підготовку двосторонньої угоди щодо безпекових гарантій – нашої співпраці в галузі безпеки.

Глава держави висловив сподівання, що невдовзі команди підготують угоду до підписання. У тексті угоди зокрема зафіксують вже досягнутий рівень співпраці та підтримки на цей рік, а також і на наступні десять років. Зеленський додав, що саме довготривала безпекова співпраця дає найкращі результати.

Президент зауважив, що у цьому році необхідно максимально активно працювати, щоб зменшити здатність Росії фінансувати агресію. Він пояснив: що менше буде в Путіна грошей, то менше людей він зможе вбити. І додав, що глава РФ не хоче ніякого миру, ніякої дипломатії, тому потрібно й надалі посилювати санкції проти Росії та “карати російських убивць за все, що вони наробили”.

Важливо допомагати нашій обороні. Важливо обмежувати економічний потенціал російських терористів. Важливо підтримувати роботу Міжнародного кримінального суду та протидіяти російській дезінформації. Кожен день має наближати справедливий мир. І я вдячний Греції, вдячний Премʼєр-міністру Міцотакісу за відчутну допомогу заради миру, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Зазначимо, що Велика БританіяНімеччина та Франція вже підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

У Міноборони підтвердили, що станом на 5 березня вже сім країн підписали безпекові угоди з Україною.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.