Україна та Канада поглиблюють співпрацю в ядерній галузі

Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць – сторони обговорили поглиблення співпраці в енергетичній сфері, зокрема в ядерній галузі.
Під час зустрічі очільник Міненерго нагадав, що Україна має успішний досвід співпраці з канадськими компаніями, зокрема з одним з найбільших у світі виробників природного урану та надавачем послуг з його конверсії – CAMECO.
Герман Галущенко підкреслив, що посилення співпраці з міжнародними партнерами у галузях видобутку та збагачення урану дозволить наростити відповідні потужності й посунути Росію зі світових ринків.
“Ми також зацікавлені у поглибленні співпраці з Канадою в напрямку розвитку і впровадження технологій малих модульних реакторів. Україна має значний потенціал у цій галузі й готова до обміну досвідом, спільних розробок та локалізації відповідних виробничих потужностей на своїй території”, – зазначив Герман Галущенко.
Сторони також обговорили питання залучення інвестицій в українську енергетику.
Пані посол наголосила на готовності канадського бізнесу до участі у процесі відновлення і розвитку українського енергосектору. Зокрема, Наталка Цмоць відзначила проведену за ініціативою Міненерго міжнародну конференцію “Energy for the recovery of Ukraine” у Варшаві, участь у якій взяли 15 канадських компаній.
Своєю чергою, Герман Галущенко подякував Канаді за підтримку українського енергосектору і надану фінансову допомогу, а також гуманітарні вантажі з енергетичним обладнанням.
Очільник Міненерго ознайомив пані посла з поточними потребами енергосектору та розповів про плани з нарощування потужностей розподіленої генерації та відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), що дозволить посилити стійкість енергосистеми.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним і повноважним послом Австрійської Республіки в Україні Арадом Бенкьо. Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю на міжнародному рівні задля гарантування ядерної безпеки.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна працює над нарощуванням виробництва урану, що стане кроком на шляху до витіснення Росії зі світових ринків у цій галузі.
- НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International планують побудувати завод в Україні з виробництва контейнерів, призначених для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.
Триває 1244-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.
У ніч на 21 липня Росія атакувала Київ дронами “Шахед” і ракетами, внаслідок чого загинула щонайменше одна особа.
У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.
Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.
Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.