Україна та НАТО створюють першу в історії спільну інституцію – JATEC

Джерело: Міноборони
Країни Північноатлантичного альянсу та Україна створюють Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти.
“Досвід України на полі бою, цінні уроки, отримані нашими військами з 2014 року і зокрема з початку повномасштабного вторгнення – здатні зробити нас стійкішими до майбутніх загроз. Для нас JATEC – це можливість посилити розробку нових технологічних підходів у підготовці до майбутніх загроз”, – заявив міністр оборони Рустем Умєров на засіданні Ради Україна – НАТО.
Рішення про запуск JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) ухвалили за результатами засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів оборони.
Завданнями Центру стануть:
- спільний аналіз та узагальнення досвіду у сфері оборони та безпеки;
- удосконалення системи підготовки та військової освіти;
- сприяння підвищенню взаємосумісності;
- розвиток спроможностей Сил оборони України.
Заступник міністра оборони України з інституційного розвитку Станіслав Гайдер наголосив, що це перша спільна інституція Альянсу та України. За його словами, фінальна мета – досягнення повної взаємосумісності Збройних сил України та сил країн НАТО.
“Я хотів би висловити свою глибоку вдячність усім, хто брав участь у підготовці, особливо Міжнародному секретаріату НАТО, Польщі та Німеччині”, – сказав міністр оборони Рустем Умєров на засіданні Ради Україна – НАТО.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що європейські члени НАТО та Канада збільшили витрати на оборону до рекордного рівня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.