Україна та Німеччина підписали спільну декларацію про наміри посилення співпраці між міністерствами фінансів
Джерело: Міністерство фінансів України
Міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Федеративної Республіки Німеччина Крістіан Лінднер підписали спільну декларацію про наміри посилення співпраці між Міністерством фінансів України та фінансовим відомством Німеччини.
Спільна декларація передбачає надання німецькою стороною консультативної підтримки українській стороні, зокрема у напрямах митної політики, моніторингу фінансових ринків, управління державними інвестиціями, приватизації державних підприємств.
Очільник Мінфіну України Сергій Марченко подякував уряду Німеччини за лідерство у підтримці України. А також зазначив, що Німеччина є одним із найбільших донорів прямої бюджетної підтримки серед країн-партнерів – 1,55 млрд євро від 24 лютого 2022 року.
Своєю чергою, міністр фінансів Німеччини запевнив у продовженні всебічної підтримки для України у наступні бюджетні періоди, а також готовності долучитися до відновлення України. Водночас Крістіан Лінднер вчергове засудив Росію за агресивну неспровоковану війну проти України.
Щодо фінансування дефіциту державного бюджету України у 2024 році, Сергій Марченко зазначив, що дефіцит на наступний рік прогнозується на рівні 2023 року і Мінфін України вже активно працює над залученням необхідної міжнародної допомоги.
Також сторони погодились щодо необхідності продовження санкційного тиску на РФ для економічної ізоляції агресора, а також контролю за дотриманням вже існуючих санкцій з метою максимізації їх ефективності.
Зокрема, сторони наголосили на продовженні конструктивної співпраці для зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Німеччиною.
- Уряд Німеччини веде переговори з європейським розробником та виробником ракетних систем MBDA про постачання Україні крилатих ракет Taurus.
- У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.
- 9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
Лідерка фракції “Європейська Солідарність” Марина Порошенко врятувала молодого сокола, який втрапив у холодну воду та не міг вибратися.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.