Україна вперше застосувала ракету ATACMS по російських військах – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Україна запустила ракети ATACMS по російських силах 17 жовтня, що стало першим випадком, коли це озброєння, надане США, застосовано у повномасштабній війні.

Американське видання The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела, стверджує, що далекобійні ракети були таємно передані в Україну протягом минулих днів.

Вважається, що ATACMS суттєво посилять позиції українських військ під час контрнаступу, що нині триває.

Оскільки Україна намагається повернути територію, тимчасово окуповану російськими військами, країна покладається на іноземні постачання далекобійних ракет, як-от британська Storm Shadow. У п’ятницю офіційні особи США заявили, що Байден погодився надати українським силам обмежену партію армійської тактичної ракетної системи.

22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.

Раніше сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим.

3 жовтня стало відомо, що Міноборони США готове передати Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами.

Згодом поінформували, що Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

  • За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
  • За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.