Україна здатна перемогти у контрнаступі й без винищувачів F-16 – NYT
Джерело: The New York Times
Адміністрація президента США Джо Байдена більше року чекала, перш ніж дозволити країнам НАТО надати Україні винищувачі F-16. На той час, коли пілоти пройдуть навчання на цих літаках, буде вже запізно, щоб допомогти у нинішньому контрнаступі й захистити наземні війська, яким доводиться проходити через цю фазу бойових дій.
На тлі цього виникає питання: Чи може контрнаступ бути успішним при відсутності значної повітряної сили – основи тактики ведення війни, до якої Захід закликає Україну? Відповідь, видається, “так”, як заявили нинішні й колишні офіційні особи в Україні, США і Європі, а також західні аналітики. При цьому, за їхніми словами, без літаків це буде набагато складніше.
“Це доведеться робити без F-16, але я вірю, що їм це під силу”, – прокоментував генерал ВПС США у відставці і колишній командувач НАТО Філіп Брідлав.
Брідлав, який сам є колишнім пілотом F-16, переконаний, що для ЗСУ було б “дуже корисно” вивчити і застосувати так звану тактику загальновійськових операцій, яка є основою сучасної наземної війни, зважаючи на те, що вона “буде застосовна на багатьох різних етапах того, що ви робите, незалежно від того, що саме ви робите”.
“Якщо ви очікуєте, що Україна буде воювати так, як воюємо ми, то вони повинні мати ті інструменти, які маємо ми, а ми не дали їм цих інструментів”, – додав він.
Своєю чергою, офіцер розвідки Маркус Райзнер, який є куратором розвитку збройних сил в головній військовій академії Австрії, сказав, що з більшою кількістю бойових літаків Україна мала б змогу краще захищати свої наземні війська від російських атак.
“Це те, для чого вони насправді призначені. Військова логіка передбачає, що для проведення успішних наземних операцій необхідно мати перевагу в повітрі. Деякі американські генерали кажуть: “Ну, це не те, що зараз потрібно українцям”. Я думаю, що це політична заява, а не військова логіка”, – зауважив Райзнер.
Як пояснили у виданні, українські пілоти, які зараз літають на винищувачах “МіГ” і “Су” радянських часів, намагаються не наближатися надто близько до своїх цілей і не затримуватися в повітрі надовго, щоб не стати мішенню для російських систем ППО. Вони наближаються настільки близько, наскільки це можливо, а потім випускають ракети, в тому числі ракети великої дальності, нещодавно передані Великою Британією і Францією, по складах пального і боєприпасів та інших військових цілях, та одразу розвертаються.
За словами Дугласа Баррі, військового експерта з аерокосмічних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні, відправка в бій лише кількох винищувачів F-16 не принесе великих змін у війні.
Якби Україна мала кілька належним чином підготовлених і оснащених ескадрилій F-16, зауважив Баррі, “чи допомогло б це в контрнаступі? Це теоретичне питання, на яке є теоретична відповідь – так”.
Також він додав, що українські війська “ніколи не будуть в змозі” розпочати загальновійськовий наступ західного зразка без повітряної підтримки.
- 16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше повідомлялося, що Європа очікує офіційного схвалення.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців — незалежно від того, коли буде прийнято рішення.
- Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16.
- Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано.
Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.
Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.