Українські фотографи вимагають виключити росіянку з журі World Press Photo 2024

Джерело: пресслужба УАПФ
Українська Асоціація професійних фотографів (УАПФ) виступила проти участі представниці Росії Марії Гельман у складі журі конкурсу World Press Photo 2024 та вимагає виключити її зі складу журі.
Зазначається, що Гельман є серед п’яти членів європейської команди суддів, які оцінюватимуть, зокрема, й українських фотографів.
До складу журі також входять: старший фоторедактор Stern Андреас Трампе з Німеччини, фотодиректор Neue Zürcher Zeitung Жиль Штайнман зі Швейцарії та кураторка Маріама Атта з Великої Британії. Очолює європейську команду журі фотожурналістка Анастасія Тейлор-Лінд з Великої Британії та Швеції.
УАПФ звернулась до керівництва конкурсу із “наполегливою вимогою” змінити склад журі та виключити з його числа представницю Росії.
“УАПФ вважає участь Гельман нелогічною та такою, що може вплинути на об’єктивність у прийнятті рішень під час оцінювання робіт учасників. Крім того, з 2014 року триває неспровокована, загарбницька, жорстока та несправедлива війна Росії проти України, і ми вважаємо, що участь представниці Російської Федерації Марії Гельман викликає масу етичних питань”, – йдеться в заяві.
На сайті премії вказано, що Марія Гельман — російська квір-фотографка, візуальна оповідачка і продюсерка. Вона часто досліджує теми ідентичності, травми, вразливості, фокусується на житті та ідеології альтернативних спільнот і різних соціальних груп, які зазнають дискримінації. Гельман отримала кілька міжнародних нагород, її роботи публікувалися в Time, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, The New York Times тощо.
ДОВІДКОВО. Щорічний конкурс World Press Photo є відкритим для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики та документалістики. Імена регіональних переможців стануть відомі вже 3 квітня.
- 6 листопада міністр культури Угорщини звільнив директора Угорського національного музею в Будапешті, звинувативши його в недотриманні закону, який забороняє демонструвати неповнолітнім ЛГБТК+ контент.
Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.
У Генеральному штабі підтвердили ураження російського заводу з виробництва ударних БпЛА, на відстані понад 1000 км від держкордону України
23 квітня президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за заяву про те, що Київ “не визнає юридично окупацію Криму”. Очільник Білого дому вважає такі висловлювання “шкідливими” для мирних переговорів із Росією.
Російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.
Вашингтон погрожує зупинити участь у дипломатичних зусиллях щодо припинення війни РФ проти України. Причиною стало поглиблення розбіжностей між США та Україною щодо майбутнього окупованих Росією територій.