Українські ветерани розкритикували блогерку Алхім за зневагу до української мови

Джерело: Букви

Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію щодо прохання заспівати українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани нагадали Алхім усі її зневажливі висловлювання щодо культури та мови під час повномасштабної війни.

У мережі з’явилося відео, де під час конкурсу Алхім роздратувалася проханням заспівати українською.

Інцидент спричинив хвилю критики.

Ветеран війни, блогер і головний герой шоу “Холостяк-13” Олександр Будько на псевдо “Терен” назвав контент блогерки “дегенеративним”, звинувативши її у поширенні проросійських наративів. Оборонця жахає кількість людей, котра споживає такий контент.

Шкода, що дуже багато людей не може усвідомити, наскільки цей контент є нищівним для нас як нації. Я йшов воювати за соборну українську державу без будь-чого російського в ній і зокрема мови. Для тих, хто у своїй голові вміщає два поняття “Алхім і весь ворожий контент” і “український патріотизм” рекомендую прочитати книгу Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”, — наголосив Терен.

Різке засудження підтримав також ветеран російсько-української війни і громадський активіст Олег Симороз. Він зокрема назвав блогерку носієм токсичних ідей.

Ті, хто читають і лайкають це створіння за мати і байки про “успішний успіх”, ну мені вас щиро шкода, це називається розумова неповноцінність і банально несмак…. Якщо вам цілком серйозно потрібно пояснювати, що поганого у тому, що блогер несе в інфопростір російських виконавців, які підтримують дії Путіна проти України, то ви або ворог, або занадто тупа безпринципна людина. Тільки я дуже вас прошу не прикривайтеся донатами і ще там чимось, як ваша Анічка, — наголосив Симороз.

До критики долучилася також блогерка Олена Мандзюк, яка зазначила, що популярність таких діячів, як Алхім, свідчить про деградацію суспільства.

Можливо, колись я теж не очікувала від себе такої прямолінійності, але, відверто — наше суспільство деградує з подібними “алхім”. Поки найкращі гинуть, інше болото має змогу розростатись… Цього не можна дозволяти, — заявила Мандзюк.

У відповідь на шквал критики Алхім оприлюднила низку відео в Instagram, де заявила, що свідомо спілкується російською і не бачить у цьому проблеми. Спершу вона намагалася звинуватити критиків у намаганні “контролювати” інших, “як кому розмовляти і дихати”. одначе, згодом, почала скаржитися на “погрози”, не розуміючи, чому отримала гнівні коментарі користувачів у соцмережі.

Раніше блогерка також висловлювалася неоднозначно про президента РФ.

Також у травні 2023 року вона розмістила в Instagram інформацію про лікарню в Дніпрі, де, як вказала, перебували українські військові. Згодом російські війська вдарили по медзакладу. Блогерка не визнала провини, натомість виправдовувалася, що таку ж інформацію публікували й інші інфлюенсери.

Нещодавно Анна Алхім зняла відеоролик під російську музику на алеї пам’яті загиблих у російсько-українській війні героїв у Хмельницькому. Відповідне відео з коментарем блогерки щодо ситуації розповсюдили у соцмережах.

  • Українська блогерка Таня Пренткович, за якою в Instagram стежать понад мільйон осіб, виїхала з дітьми та подругою на відпочинок на Мальдіви. Однак очевидці помітили на Мальдівах і цивільного чоловіка блогерки Андрія Гонковського.
  • В Україні, на десятому році війни та другому році повномасштабного вторгнення РФ, набирає популярності російський серіал “Слово пацана. Кровь на асфальте”.
  • У Києві жінка танцювала на балконі житлового комплексу під російську музику в День жалоби за загиблими внаслідок російського нападу 24 квітня. Її притягнули до адміністративної відповідальності.

У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.

Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.