Український католицький університет запускає курс із вивчення кримськотатарської мови

Джерело: Мінреінтеграції та Інститут релігії й суспільства

Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.

Семестрова програма складатиметься з 15 лекцій, у межах яких передбачено:

  • сертифікат УКУ, що засвідчує проходження мовного курсу – 3 кредити ECTS;
  • унікальне вивчення мови в контексті культури й традицій Криму;
  • ексклюзивну екскурсію мусульманським компонентом Львова.

Набір до груп здійснюється за двома форматами: офлайн або дистанційно.

Строк подачі заявок – до 13 вересня 2023 року.

Зазначимо, що нещодавно у Кабінеті міністрів України ухвалили розпорядження стосовно розроблення правопису кримськотатарської мови. У ньому використають алфавіт цієї мови на основі латинської графіки.

За розроблення нового правопису відповідатиме Державна служба з етнополітики та свободи совісті й МОН. Також до наукової роботи долучаться: Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також Меджліс кримськотатарського народу.

У міністерстві підкреслили, що використання латинського алфавіту полегшить вивчення кримськотатарської мови і етнічним кримським татарам, й усім охочим.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.

Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.