«Укренерго» забезпечить рівномірний розподіл електроенергії відповідно до споживання

Джерело: пресслужба “Укренерго”

У НЕК “Укренерго” повідомили про зміни у застосуванні графіків відключення енергопостачання по областях з 9 по 24 липня з метою проведення вимірювання фактичного споживання. Надалі результати вимірювання дозволять забезпечити рівномірний розподіл електроенергії по регіонам.

У кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання відбуватимуться згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.

5 липні в “Укренерго” поінформували, що завдяки вимірам Диспетчерський центр зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.

Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, – наголосили у компанії.

Аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів:

  • 9 липня: Дніпропетровська область;
  • 10 липня: м. Київ;
  • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
  • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
  • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
  • 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
  • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
  • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
  • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

Своєю чергою, народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк в етері “Київ24” повідомив, “Укренерго” вимірюватиме споживання електроенергії у кожному регіоні, аби зробити відключення світла справедливішими для всіх областей.

Мовиться про те, щоб зрозуміти скільки кожен регіон споживає електроенергії. Це необхідно, щоб зробити погодинні графіки відключень більш справедливими, як для Києва, так і для інших регіонів. Ми бачимо, що сьогодні Київ одне з міст, в якому найбільше вимикають електроенергію, – пояснив Нагорняк.

Народний обранець додав, що зокрема ситуація між Києвом та, наприклад, на Житомирщині, суттєво відрізняється.

Енергетики мають намір хочуть чітко визначити об’єм електроенергії, яку споживає кожна область, щоб розподілити електроенергію.

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

Також у червні Україна імпортувала 858 300 МВт-год електроенергії, що на 91% більше порівняно з попереднім місяцем, згідно з даними моніторингу ExPro Electricity.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.