Уряд хоче прибрати російську та білоруську з переліку «мов меншин»

Джерело: Тараc Мельничук

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.

Законопроєкт пропонує оновити назву та положення закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також внести зміни до законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”. Замість терміну “мови меншин” планується використовувати “міноритарні мови”, що відповідає новому офіційному перекладу Хартії.

Документ також передбачає перегляд переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту відповідно до Хартії. У цей перелік пропонується включити болгарську, гагаузьку, кримськотатарську, новогрецьку, німецьку, польську, румунську, словацьку, угорську, чеську та іврит.

Відповідно російська та білоруська мови більше не будуть вважатися такими, що потребують окремого захисту або підтримки в межах положень Хартії.

За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.

Дворічна венесуельська дівчинка кілька тижнів перебувала під опікою уряду США після депортації її батьків. Зрештою дитину повернули до Венесуели.

Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.

За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав умову, за якої можлива зустріч президентів України та Росії – Володимира Зеленського та Володимира Путіна.