Уряд хоче прибрати російську та білоруську з переліку «мов меншин»

Джерело: Тараc Мельничук

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.

Законопроєкт пропонує оновити назву та положення закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також внести зміни до законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”. Замість терміну “мови меншин” планується використовувати “міноритарні мови”, що відповідає новому офіційному перекладу Хартії.

Документ також передбачає перегляд переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту відповідно до Хартії. У цей перелік пропонується включити болгарську, гагаузьку, кримськотатарську, новогрецьку, німецьку, польську, румунську, словацьку, угорську, чеську та іврит.

Відповідно російська та білоруська мови більше не будуть вважатися такими, що потребують окремого захисту або підтримки в межах положень Хартії.

За даними ЗМІ, за атакою на склади російських військ в тимчасово окупованому Криму стоять дрони Служби безпеки України.

Картину південноафриканської художниці Марлен Дюма продали на аукціоні за 13,6 млн доларів, встановивши новий рекорд для нині живої мисткині.

Ізраїльські військові заявили про початок першого етапу нового масштабного наступу в Газі. Це сталося в той самий день, коли президент США Дональд Трамп завершив свій візит до регіону, не досягнувши угоди про припинення вогню.

Зросла кількість поранених унаслідок атаки російського безпілотника по рейсовому автобусу на у Сумській області.

Європейські лідери зовсім не розуміють, які кроки президент США Дональд Трамп здійснюватиме надалі щодо Росії і куди це може привести.