Уряд хоче прибрати російську та білоруську з переліку «мов меншин»

Джерело: Тараc Мельничук

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.

Законопроєкт пропонує оновити назву та положення закону “Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, а також внести зміни до законів “Про національні меншини (спільноти) України” та “Про медіа”. Замість терміну “мови меншин” планується використовувати “міноритарні мови”, що відповідає новому офіційному перекладу Хартії.

Документ також передбачає перегляд переліку мов, які підпадають під особливий режим підтримки та захисту відповідно до Хартії. У цей перелік пропонується включити болгарську, гагаузьку, кримськотатарську, новогрецьку, німецьку, польську, румунську, словацьку, угорську, чеську та іврит.

Відповідно російська та білоруська мови більше не будуть вважатися такими, що потребують окремого захисту або підтримки в межах положень Хартії.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.