Уряд скерував 32 млн грн на розвиток ветеранського бізнесу
Джерело: пресслужба Мінекономіки
4 вересня заступниця міністра економіки Тетяна Бережна повідомила, що за підсумками дев’ятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на суму 6,3 млн грн.
Загалом же, від старту ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 88 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 32 млн грн.
Бережна зауважила, що ветерани та члени їхніх родин все активніше долучаються до грантової програми, яку пропонує держава для підтримки підприємництва.
На сьогодні вже 88 переможців отримають гранти від 250 тис. грн до 1 млн грн на власну справу. 60% із них – ветерани, які готові займатись підприємництвом або масштабувати вже діючий бізнес та залучати до своєї справи побратимів, – повідомила вона.
У Міністерстві уточнили, що серед 17 переможців дев’ятої хвилі 11 – учасники бойових дій, шість – члени родин ветеранів. Більшість з них, а саме десять переможців – запросили грант до 250 тис. грн, шість – до 500 тис. грн, і один – до 1 млн грн.
Зауважується, що на грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити пекарню, магазин-кав’ярню, автомийку, салон краси, косметологічну клініку та кабінет естетичної медицини, започаткувати підприємство з виробництва меблів, а також компанію, що виконуватиме підводні роботи. Також ветерани отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу.
Довідка. Учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
- 250 тис. грн – для ветерана за умови створення одного робочого місця;
- 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
- 1 млн грн – для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани.
Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, а 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність міжнародним партнерам, котрі від початку 2023 року виділили більш як 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.
- Кабінет міністрів України виділив понад 140 мільйонів гривень на виплату допомоги українцям, які повернулися з полону, та родинам тих, хто досі перебуває в полоні.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.