Уряд ухвалив постанову щодо реалізації рамкової угоди про економічне співробітництво між Україною та Австрією
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Кабінет міністрів України ухвалив постанову про “Деякі питання реалізації Рамкової угоди між урядом України та урядом Республіки Австрія про економічне співробітництво у розвитку проєктів”.
Постанова покликана врегулювати механізм використання коштів за програмою “Будівництво та модернізація закладів охорони здоров’я” для фінансування пріоритетних для держави проєктів. Головним розпорядником коштів та виконавцем за державною програмою є Міністерство охорони здоров’я України.
Зокрема, постанова вирішує одне з основних питань, яке було перепоною для реалізації згаданої вище рамкової угоди. Відтак, визначаються уповноважені замовники проєктів, тобто особи, які виступатимуть замовниками будівництва та укладатимуть контракти з австрійським постачальником – VAMED Engineering GmbH (або повʼязаним підприємством).
Замовниками проєктів стали:
- Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» – щодо реалізації проєкту з будівництва (реконструкції) та оснащення НДСЛ “Охматдит” у м. Києві;
- Національний університет охорони здоровʼя України імені П. Л. Шупика – у проєкті з будівництва та оснащення сучасної університетської клініки у м. Києві або Львові;
- Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – у проєкту зі створення Національного реабілітаційного центру у м. Львові.
Також постановою визначено напрями використання коштів, зокрема, кошти спрямовуватимуться на передпроєктні та будівельні роботи, розроблення проєкту, закупівлю устаткування, обладнання і меблів, забезпечення нагляду за будівництвом тощо.
У відомстві пояснили, що ухвалення постанови у перспективі дасть змогу реалізувати нові проєкти будівництва та оновити медичну інфраструктуру України.
- За понад півтора року повномасштабної війни російські загарбники зруйнували вщент 190 обʼєктів медзакладів та ще 1 432 обʼєкти – пошкодили.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
- За час повномасштабної війни росіяни пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги та 252 автомобілі – знищили.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.