Уряд виділив понад 180 мільйонів на допомогу полоненим
Джерело: Урядовий портал
Кабінет міністрів погодив виділення 180,1 мільйона гривень з резервного фонду держбюджету на фінансову допомогу звільненим з полону особам та сімʼям тих, хто досі перебуває в полоні. Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні уряду 17 жовтня.
Зауважується, що держава передбачила 129,2 мільйона на надання щорічної грошової допомоги родинам політв’язнів, цивільних заручників та військовополонених — виплачується у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування таких осіб у місцях несвободи.
Окрім цього, 50,9 мільйона спрямують на виплату по 100 тисяч гривень одноразової державної грошової допомоги звільненим із російського полону.
Кошти на банківські рахунки перераховуватиме Мінреінтеграції.
- У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
- В Україні планують створити змішані медичні комісії, які допоможуть повертати полонених українських військових.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну вдалось повернути близько 2600 військовополонених. Однак деяких українців Росія відмовляється повертати – без пояснення причин.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.